Dave Grohl (Foo Fighters) wyda niezwykły utwór i film [ZWIASTUN]

/ 1 sierpnia, 2018

10 sierpnia premierę będzie miał film dokumentalny „Play”, w którym Dave Grohl wykona samodzielnie skomponowany przez siebie 23-minutowy utwór. Lider Foo Fighters opowie też o tym, jak w tworzeniu inspirują go jego dzieci.

Będzie drugi sezon "Sonic Highways"?

Play” to film dokumentalny, który swoją premierę będzie miał 10 sierpnia. Znajdzie się w nim 23-minutowy utwór, jaki Grohl nagrał samodzielnie na siedmiu instrumentach.

Dave Grohl mówi, że do nagrania go zainspirowały go jego dzieci:

Gdy patrzyłem, jak moje dzieci uczą się grać i śpiewać, przypomniałem sobie czasy, gdy byłem w ich wieku, słuchałem płyt i uczyłem się ze słuchu. W szkole, w której uczą się moje dzieci, widzę tłumy innych dzieci starających się rozpracować utwory. Nawet teraz, gdy mam 49 lat, też próbuję rozpracować utwory. Tego nie da się do końca wyuczyć. Zawsze będą stawały przed tobą nowe wyzwania, będziesz szlifował swoje umiejętności.

W filmie zobaczymy też, jak Dave Grohl komponuje i nagrywa tytułowy utwór bez pomocy żadnych zapisanych pomysłów, bez poprawek, całkowicie spontanicznie.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu.

Utwór „Play” będzie dostępny do odsłuchu 10 sierpnia w serwisach streamingowych i w formie cyfrowego pliku. Natomiast 28 września ukaże się na płycie winylowej w limitowanym nakładzie. Zamówienia można składać już teraz na stronie Foo Fighters.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także