Dave Grohl (Foo Fighters) wyprodukuje serial opowiadający o… mamach muzyków

/ 7 czerwca, 2018

Serial jest oparty na książce mamy lidera formacji Foo Fighters zatytułowanej „From Cradle to Stage: Stories From The Mothers Who Rocked and Raised Rock Stars”, która ukazała się na rynku w ubiegłym roku. Na jej potrzeby Virginia Grohl przeprowadziła rozmowy z zaprzyjaźnionymi matkami znanych muzyków, a tematem głównym były – rzecz jasna – doświadczenia związane z ich karierami. Całość, która jest pierwszym telewizyjnym projektem Live Nation Productions. będzie składała się z 18 odcinków.

Lenny Kravitz publikuje utwór z nowej płyty

W programie pojawią się m.in. mamy Pharrella Williamsa, Adama Levine'a, Toma Morello (Prophets of Rage, Rage Against the Machine), Geddy'ego Lee (Rush) czy Michaela Stipe'a (R.E.M.). Na ekranie zobaczymy także samą autorkę, czyli Virginię Grohl.

Jestem niezwykle podekscytowany tym, że mogę dołączyć do kolejnego etapu projektu mojej matki, odkrywającego historie muzyków, którzy tak jak ja, mieli to samo szczęście być wychowanymi przez tak wspaniałe kobiety. Poza tym… Jestem jej to winien

– stwierdził Dave Grohl.

Z kolei mama muzyka dodała:

Jestem bardzo podekscytowana możliwością przedstawienia publiczności silnych, kochających kobiet, które wspierały marzenia swoich uzdolnionych muzycznie synów oraz córek.

Wokalista i gitarzysta Foo Fighters wraz ze swoją mamą będą producentami wykonawczymi projektu, wspólnie z przedstawicielką Live Nation Productions Heather Parry oraz Michaelem Rampino z Live Nation.

Obecnie (czerwiec, lipiec) formacja Foo Fighters koncertowo zwiedza Europę, ale tym razem na rozpisce nie ma naszego kraju. Ostatni raz Dave Grohl i spółka zagrali w Polsce 29 czerwca ubiegłego roku podczas gdyńskiego festiwalu Open'er.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także