Dave Grohl (Foo Fighters) zaprosił fana na scenę [WIDEO]

/ 27 stycznia, 2018

Foo Fighters wystąpili w Brisbane w ramach australijskiej trasy koncertowej 25 stycznia 2018 roku. Przed utworem „Monkey WrenchDave Grohl wypatrzył fana, który chciał z nim zagrać na scenie.

Slayer nie nagra więcej płyt

Dave Grohl postanowił zaprosić 22-letniego chłopaka na scenę. Wpierw upewnił się jednak, czy potrafi on zagrać ten utwór.

Ostatnie, czego chcecie to spieprzyć sprawę przed 40 tysiącami fanów w waszym rodzinnym mieście

– tłumaczył.

Chłopak podjął się zadania i zagrał z Foo Fighters utwór „Monkey Wrench”. Poniżej możecie przekonać się, jak sobie poradził.

Poniżej natomiast możecie obejrzeć reportaż przygotowany przez telewizję 7 News i wywiad z Joeyem.

Czy rock umarł?

Niedawno w wywiadzie dla „The Daily Star” Dave Grohl odpowiedział na pytanie dziennikarza, czy rock umarł. Oto, co miał do powiedzenia:

Nie wierzę w tę szkołę, która sugeruje, że rock ‘n’ roll jest gatunkiem wymarłym – odpowiadam na to pytanie od je****ch 25 lat. Za każdym razem, gdy publikuję płytę, pytają mnie, jak się czuje będąc „jednym z ostatnich”. Ale rozglądam się i widzę cholernie dużo rockowych zespołów.

Dave Grohl opowiedział o pewnym wywiadzie sprzed dwóch lat:

Pamiętam, że dwa lata temu udzielałem wywiadu w Londynie i dziennikarz zapytał mnie:  „Nie czujesz się archaicznie? Większość dzisiejszych zespołów nie ma gitar i perkusji”, a niedługo później wyprzedaliśmy dwa koncerty na Wembley. Odpowiadając więc na pytanie – nie, uważam, że jest w porządku i nadal będzie dobrze.

Formacja Foo Fighters obecnie koncertuje i promuje swój ostatni, dziewiąty już, studyjny album „Concrete and Gold”, który ujrzał światło dzienne 15 września. W przyszłym roku (czerwiec/lipiec) zespół ponownie odwiedzi Europę, ale tym razem na rozpisce nie ma naszego kraju. Ostatni raz Dave Grohl i spółka zagrali w Polsce 29 czerwca 2017 podczas festiwalu Open'er.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także