Foo Fighters mówią o śmierci Chrisa Cornella i Chestera Benningtona

/ 7 września, 2017

W wywiadzie dla „The Rock FM” Dave Grohl i Taylor Hawkins podzielili się refleksjami na temat śmierci Chrisa Cornella i Chestera Benningtona.

Marilyn Manson tłumaczy się z opóźnienia premiery płyty

Dave Grohl powiedział:

Depresja jest chorobą. Każdy ją przechodzi na własny sposób. Nie mogę mówić za nikogo innego, ale najtrudniejsza jest strata przyjaciela. Zawsze od razu myślę o ich rodzinach, kolegach z zespołu. Pogodzenie się z samobójstwem zajmuje dużo czasu. Chris był takim cudownym człowiekiem, był niezwykle miłą i utalentowaną osobą. Miał tyle do zaoferowania, że wieść o jego śmierci była prawdziwym szokiem. Ludzie powinni poważnie traktować swoje zdrowie psychiczne i depresję. Wiąże się ona z piętnem.

Perkusista Taylor Hawkins dodał:

To tylko pokazuje, że nie ważne ile masz pieniędzy na koncie, albo ile masz przebojów na swoim kanale Youtube. Jeśli nie czujesz się dobrze, wszystko to traci znaczenie. Z najbardziej egoistycznej perspektywy żałuję, że nie usłyszę już żadnej płyty Chrisa Cornella, ale wiąże się z tym znacznie większy ból. Bardzo słabo go znałem, ale wiedziałem, że był wspaniałym człowiekiem. Uwielbialiśmy jego płyty. Pamiętam, że jak dołączyłem do zespołu, jedną z pierwszych rzeczy jakie razem graliśmy w sali prób były riffy Soundgarden. Pamiętam, że „Nothing Left To Lose” nagrywaliśmy z człowiekiem, który wyprodukował niektóre z ich płyt. Dużo ich słuchał, co bardzo nas inspirowało.

Justin Timberlake na płycie Foo Fighters

Foo Fighters niebawem wyda nowy album studyjny, zatytułowany „Concrete And Gold”. Dave Grohl obiecał, że jednym z wyjątkowych gości będzie jedna z największych gwiazd pop. Spekulowano, że może to być Adele lub Lady Gaga, jednak okazało się, że jest nią Justin Timberlake.

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Dave Grohl powiedział, że na pomysł wpadli na parkingu przed studiem EastWest w Los Angeles:

Piliśmy whisky na parkingu. Jest z niego spoko koleś. Przedostatniego wieczoru powiedział: „Mogę zaśpiewać na waszej płycie? Nie chcę nalegać, ale chcę móc pochwalić się przyjaciołom”.

Album „Concrete And Gold Foo Fighters ukaże się 15 września 2017 roku. Płyta została nagrana w Los Angeles, a wśród gości znajdą się na niej między innymi Paul McCartney, Alison Mosshart i Shawn Stockman. Oto lista utworów, które znajdą się na albumie:

 1. T-Shirt
 2. Run
 3. Make It Righ
 4. The Sky Is a Neighborhood
 5. La Dee Da
 6. Dirty Water
 7. Arrows
 8. Happy Ever After (Zero Hour)
 9. Sunday Rain
 10. The Line
 11. Concrete and Gold

Grupa udostępniła już dwa teledyski promujące najnowszy album. Jednym z nich jest „Run”.

Foo Fighters – „Run”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także