Dave Mustaine (Megadeth) nalega, żeby Metallica zorganizowała koncert Wielkiej Czwórki

/ 22 listopada, 2022
fot. Travis Shinn


Lider Megadeth przyznał, że Wielka Czwórka powinna powrócić jeszcze raz choćby na jeden koncert.


Zespoły Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax uznawane są za Wielką Czwórkę thrash metalu. Grupy te koncertowały razem w latach 2010-2011. Choć później pojawiały się plotki, że możliwe są kolejne koncerty, nigdy do nich nie doszło, a w 2019 roku Slayer pożegnał się ze sceną.

Dave Mustaine jednak nie traci nadziei. W wywiadzie dla „Songfacts” lider Megadeth przyznał, że Wielka Czwórka powinna powrócić:

Naprawdę myślę, że kolesie z Metalliki powinni zrobić to raz jeszcze. Może uda się ściągnąć Slayera z emerytury i Wielka Czwórka mogłaby przekazać pałeczkę nowej wielkiej czwórce. Moglibyśmy zrobić coś takiego w LA Coliseum, nawet jeśli byłby to tylko jeden koncert. Slayer jest z LA więc byłoby im łatwiej. Osobiście liczę na to, dopytywałem się o to od pewnego czasu, ale Metallica nie jest zainteresowana. Wszystko zależy od niej.

Koncerty Wielkiej Czwórki przyciągnęły setki tysięcy fanów, ale zespoły koncertowały głównie w Europie, gdzie dały dwie festiwalowe trasy. W USA zagrały razem tylko dwa koncerty.

Wszystko o historii Metalliki i jej dorobku znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

fot. Travis Shinn

KOMENTARZE

Przeczytaj także