Dave Mustaine: Mój ulubiony riff Megadeth to…

/ 25 lipca, 2017

Można lubić i cenić bądź nie Dave'a Mustaine'a, ale jednego nie można mu odmówić: że jest świetnym gitarzystą, który w swoim arsenale ma całkiem sporo klasycznych metalowych riffów. Który z nich jest najbliższy sercu lidera Megadeth?

Paradise Lost ponownie w Polsce

Wszyscy fani metalowych dźwięków znają na pamięć riffy takich klasycznych kompozycji Megadeth, jak „Tornado Of Souls”, „Holy Wars”, „Symphony of Destruction” czy „Wake Up Dead”. Dave Mustaine, lider grupy, co ciekawe, żadnego z nich nie wymienia jako swojego ulubionego. Gitarzysta bowiem ma innego faworyta. Jest nim „Loved To Deth” pochodzący z debiutanckiego albumu „Killing Is My Business… And Business Is Good!” z 1985 roku.

W rozmowie z portalem „Ultimate Guitar” Mustaine uzasadnił swój wybór w ten sposób:

To jeden z moich ulubionych, ponieważ jest naprawdę trudny do zagrania i posiada fajny, funkowy schemat rytmiczny. Grać go w sposób poprawny – to jedna sprawa, ale grać go poprawnie i jeszcze śpiewać, to już zupełnie coś innego.

Poniżej możecie przypomnieć sobie całość:

A Wy, drodzy czytelnicy, który riff Megadeth cenicie najbardziej? Zapraszamy do komentowania. 

Dave Mustaine stworzył ranking… ulubionych gitarzystów Megadeth

Dave Mustaine kilka tygodni temu na swoim prywatnym profilu na Twitterze postanowił stworzyć szybkie zestawienie, w którym oceniał gitarzystów, z którymi miał okazję zagrać w Megadeth.

Zestawienie Dave'a Mustaine'a prezentuje się następująco (w nawiasie: lata, w których dany gitarzysta występował w Megadeth, a także tytuły płyt studyjnych, na których zagrał):

8. Jeff Young (1987 – 1989, „So Far, So Good… So What!”),

7. Chris Broderick (2008 – 2014, „Endgame”, „Th1rt3en”, „Super Collider”),

6. Mike Albert (1985, nie zagrał na żadnym studyjnym albumie Megadeth),

5. Al Pitrelli (2000 – 2002, „The World Needs a Hero”),

4. Chris Poland (1984 – 1987, 2004 – jako muzyk sesyjny, „Killing Is My Business… And Business Is Good!”, „Peace Sells… But Who's Buying?”, „The System Has Failed”),

3. Glen Drover (2004 – 2008, „United Abominations”),

2. Marty Friedman (1990 – 2000, „Rust in Peace”, „Countdown to Extinction”, „Youthanasia”, „Cryptic Writings”, „Risk”),

1. Kiko Loureiro (2015 – do teraz, „Dystopia”).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także