Paradise Lost powraca do Polski

/ 25 lipca, 2017

W ostatni piątek, 21 lipca, formacja Paradise Lost wystąpiła podczas Metal Hammer Festival w katowickim Spodku. Jak się okazało – to nie była ostatnia okazja, aby zobaczyć legendarny zespół w tym roku na żywo w Polsce. Właśnie ogłoszono koncert klubowy.

Motorhead wyda album z przeróbkami

Grupa dowodzona przez lidera Nicka Holmesa zagra 9 października w krakowskim klubie Kwadrat. Zespół będzie promował wówczas swój nowy studyjny album, który ukaże się na rynku we wrześniu. W trakcie jesiennej trasy koncertowej po Europie, Paradise Lost będzie wspierany przez zespoły Pallbearer oraz Sinistro. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions. Bilety na koncert w cenie 90 (przedsprzedaż) oraz 100 zł (w dniu imprezy). 

Paradise Lost to grupa, która na muzycznej scenie istnieje od prawie 30 lat. Powstali w 1988 roku w Halifax w Wielkiej Brytanii. Zespół uznawany jest za pionierów death doom metalu oraz gotyckiej odmiany metalu. W późniejszych latach chętnie także eksperymentował z elektronicznymi elementami. W ostatnim czasie ponownie powrócili do cięższych brzmień. Można się o tym przekonać słuchając ostatniego studyjnego albumu, „The Plague Within”, który na rynku ukazał się w czerwcu 2015 roku. Paradise Lost sięgają na nim do swoich korzeni. Grupa łącznie ma na swoim koncie czternaście albumów, z czego najpopularniejsze to „Icon” (1993) oraz „Draconian Times” (1995). 

Zespół praktycznie przez całą swoją działalność gra w niezmienionym składzie: Nick Holmes – wokal, Greg Mackintosh – gitara, Aaron Aedy – gitara, Steve Edmondson – bas, jedynie na stanowisku perkusisty doszło do zmian, obecnie jest nim Waltteri Väyrynen.

Nowy album Paradise Lost już niebawem

Nowy album grupy został zatytułowany „Medusa” i na rynku wydawniczym ukaże się 1 września nakładem wytwórni Nuclear Blast. Piętnasty krążek zapowiada kompozycja „The Longest Winter”, z którą możecie zapoznać się poniżej:

Na albumie „Medusa” znajdzie się 8 premierowych utworów w wersji podstawowej, z kolei w formie bonusu pojawią się jeszcze trzy dodatkowe. Tak prezentuje się tracklista:

 1. Fearless Sky
 2. Gods Of Ancient
 3. From The Gallows
 4. The Longest Winter
 5. Medusa
 6. No Passage For The Dead
 7. Blood & Chaos
 8. Until The Grave
 9. Frozen Illusion (Bonus)
 10. Shrines (Bonus)
 11. Symbolic Virtue (Bonus)

Z kolei okładka albumu Paradise Lost prezentuje się tak:

Nick Holmes, lider Paradise Lost, o nadchodzącym albumie w jednym z wywiadów mówił w ten sposób: 

Powiedziałbym w ten sposób – jeśli przesłuchałeś wszystkie nasze albumu, temu najbliżej jest do „Shades of God”, czyli naszego trzeciego krążka. Wywodzi się od niego, ale jest zdecydowanie bardziej wyrafinowany, lepiej wyprodukowany oraz lepiej zagrany niż tamten album.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także