Dave Mustaine: Nie podebrałbym Cliffa Burtona jak Metallica

/ 4 lutego, 2018

W szeregach formacji Megadeth na przestrzeni lat dochodziło do wielu roszad personalnych. W rozmowie z Trunk Nation, Mustaine porównał rozstanie z perkusistą Chrisem Adlerem do sytuacji, gdy Metallica zatrudniła na stanowisku basisty Cliffa Burtona, grającego w tamtym okresie w formacji Trauma.

Menadżer Metalliki: Artyści zarabiają za mało na streamingu

Muzyk we wspomnianej rozmowie powiedział:

W sprawie Chrisa nie było nawet o czym dyskutować. Jest on przecież częścią Lamb of God. Zespołu, który jest jego pierwszą miłością. Oczywiście chcielibyśmy mieć go w Megadeth, ale był członkiem innego zespołu. Nie jestem osobą, która rozbija rodziny. Nie lubię także rozbijać kapel. 

Pamiętam, że bardzo mi się nie spodobało, kiedy Cliff dołączył do Metalliki z zespołu Traumy. Usłyszeliśmy wtedy wiele złośliwych uwag od ich fanów. Zapamiętałem to sobie i obiecałem, że nigdy nie podbiorę nikogo z cudzej kapeli. Jeśli chcę z kimś grać, to muszę się upewnić, że nie jest w tym czasie w innym zespole.

Kilka dni temu formacja Megadeth opublikowała w sieci teledysk do kompozycji „Lying In State” pochodzącej z ostatniego studyjnego albumu „Dystopia” (2016). Poniższy klip przygotował brazylijski reżyser, Leo Liberti, który przygotowywał materiały podczas trasy grupy po Ameryce Południowej:

Piętnasty studyjny album Megadeth okazał się ogromnym sukcesem muzycznym i marketingowym. Płyta dotarła do 3. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie 49 tysięcy egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery. Formacja zdobyła również – dzięki tytułowemu utworowi – pierwszą w swojej historii statuetkę Grammy

Przypomnijmy: Megadeth ponownie wystąpi w Polsce. 13 czerwca zagra w katowickim Spodku u boku Judas Priest

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także