Dave Mustaine stworzył ranking ulubionych gitarzystów Megadeth

/ 10 lipca, 2017

Dave Mustaine na swoim prywatnym profilu na Twitterze postanowił stworzyć szybkie zestawienie, w którym oceniał gitarzystów, z którymi miał okazję zagrać w Megadeth (uwzględnił także obecnego wiosłowego, Kiko Loureiro). Szczegóły rankingu poniżej.

John Bush chce śpiewać utwory Anthrax

Na wstępie od razu warto zaznaczyć, że Mustaine nie uwzględnił tu drugiego, oryginalnego gitarzysty Grega Handevidta, który w zespole Megadeth grał wyłącznie w 1983 roku. Zabrakło również Kerry'ego Kinga ze Slayera, który miał krótki epizod w grupie dowodzonej przez charyzmatycznego, rudowłosego frontmana. Co ciekawe w rankingu pojawił się Mike Albert – muzyk grał z zespołem podczas trasy koncertowej w 1985 roku, będąc tylko tymczasowym zastępcą Chrisa Polanda

Zestawienie Dave'a Mustaine'a prezentuje się następująco (w nawiasie: lata, w których dany gitarzysta występował w Megadeth, a także tytuły płyt studyjnych, na których zagrał):

8. Jeff Young (1987 – 1989, „So Far, So Good… So What!”),

7. Chris Broderick (2008 – 2014, „Endgame”, „Th1rt3en”, „Super Collider”),

6. Mike Albert (1985, nie zagrał na żadnym studyjnym albumie Megadeth),

5. Al Pitrelli (2000 – 2002, „The World Needs a Hero”),

4. Chris Poland (1984 – 1987, 2004 – jako muzyk sesyjny, „Killing Is My Business… And Business Is Good!”, „Peace Sells… But Who's Buying?”, „The System Has Failed”),

3. Glen Drover (2004 – 2008, „United Abominations”),

2. Marty Friedman (1990 – 2000, „Rust in Peace”, „Countdown to Extinction”, „Youthanasia”, „Cryptic Writings”, „Risk”),

1. Kiko Loureiro (2015 – do teraz, „Dystopia”).

A jak wyglądałby wasz ranking ulubionych gitarzystów Megadeth? Zgadzacie z listą lidera zespołu czy macie zupełnie inne zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach. 

Dave Mustaine myśli nad nowym albumem Megadeth

Choć zespół Megadeth obecnie skupia się na koncertach (formacja jest obecnie w trakcie trasy po Ameryce Północnej wraz z Mehsuggah, z kolei na jesieni wyruszają razem z zespołem Scorpions w podróż po Stanach Zjednoczonych), to Dave Mustaine, lider grupy, już myśli nad nowym studyjnym albumem. 

Lider Megadeth w jednym z wywiadów opowiedział o planach związanych z nową płytą studyjną. Jak można się domyślić – grupa znajdzie czas na pracę w studiu dopiero pod koniec roku. 

Mamy plan, aby wrócić do studia. Zapewne zabierzemy się za to pod koniec 2017 roku. Wtedy będziemy dzielić się pomysłami. Myślimy o listopadzie czy grudniu. Rozmawialiśmy na ten temat poprzedniej nocy

– powiedział Mustaine

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także