Radiohead. Znamy plany grupy na przyszły rok

/ 10 lipca, 2017

Grupa Radiohead obecnie promuje swoją ostatnią studyjną płytę zatytułowaną „A Moon Shaped Pool”, która na rynku wydawniczym ukazała się 17 czerwca ubiegłego roku. W ramach trasy muzycy zagrali na festiwalu Open'er 28 czerwca. A jakie plany ma formacja na przyszły rok?

Przeczytaj fragment biografii Jacka White'a

O planach zespołu na najbliższe miesiące w wywiadzie dla BBC opowiedział gitarzysta Radiohead, Ed O'Brien:

Zamierzamy zdjąć nasze radiowe głowy. 

Jednocześnie dodając, że w przyszłym roku zespół wyruszy w krótką trasę koncertową. Przede wszystkim jednak muzycy skupią się na innych, muzycznych projektach:

To czas, aby każdy z nas wyszedł i zrobił coś własnego.

Gitarzysta Ed O'Brien przygotowuje się do wydania swojego solowego albumu, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Z kolei lider Radiohead, Thom Yorke, oraz gitarzysta Jonny Greenwood pracują nad muzyką filmową – wokalista komponuje ścieżkę dźwiękową do obrazu „Suspiria”, a Greenwood skupia się na aż dwóch filmach: „Phantom Thread” Thomasa Andersona oraz „You Were Never Really Here” z Joaquinem Phoenixem.

Tegoroczna trasa koncertowa Radiohead zakończy się 19 lipca w izraelskim Tel Awiwie. 

Zobacz występ Radiohead on-line

Zespół kilka dni temu udostępnił na swoim kanale YouTube w całości koncert z kalifornijskiego festiwalu Coachella, podczas którego zagrali w kwietniu tego roku. 

Zapis wideo udostępniony na kanale Radiohead pochodzi z koncertu zarejestrowanego 21 kwietnia 2017 roku. Był to drugi z dwóch koncertów zagranych na tym festiwalu. Tydzień wcześniej grupa dała w tym samym miejscu feralny koncert, który trzeba było kilkakrotnie przerywać z powodu usterek technicznych. Na szczęście drugiego wieczoru wszystko poszło sprawnie i Radiohead wykonali 22 kompozycje. Zapis całości możecie zobaczyć poniżej.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także