Dave Mustaine: To niesprawiedliwe, że los Wielkiej Czwórki jest w rękach Larsa

/ 10 kwietnia, 2018

Dave Mustaine wielokrotnie wypowiadał się z entuzjazmem odnośnie pomysłu kolejnych koncertów Wielkiej Czwórki thrash metalu. Niestety, ostatni taki koncert odbył się w 2011 roku i póki co nie zanosi się na kolejne.

Tool zorganizuje warsztaty dla fanów

W wywiadzie dla „Sound Exchange” Dave Musatine przyznał, że chętnie wziąłby udział w kolejnej trasie zespołów Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax jednak nie jest to takie proste. Dlaczego?

To nie zależy ode mnie. Wszyscy na tej planecie wiedzą, że wszystko zależy od Larsa Ulricha, bo to Lars zarządza Metallicą, a Metallica stoi na czele tej trasy. To niesprawiedliwe, bo nazwa [Wielka Czwórka] sugeruje, że jesteśmy równi.

Jeśli powiedzą „nie”, nie będzie więcej koncertów Wielkiej Czwórki. Myślę, że kolesie ze Slayera, Anthraxu i my jesteśmy na tyle oddani metalowemu społeczeństwu, że gdyby miały być koncerty Wielkiej Czwórki, zagralibyśmy je, nawet gdybyśmy mieli inne zobowiązania, bo rozumiemy ich doniosłe znaczenie. Dla fana metalu koncert Wielkiej Czwórki jest jak Woodstock dla fana rocka lat 70.

Jeśli się na to nie zdecydują, chciałbym zrobić coś ze Slayerem z samego szacunku do nich jako do ludzi, do tego, co reprezentują i co znaczą dla fanów.

Megadeth w tym roku wyda reedycję debiutanckiego albumu „Killing Is My Business … and Business Is Good!” z 1985 roku. Najnowsza wersja albumu zatytułowana będzie „The Final Kill” i zawierać będzie niepublikowane wcześniej nagrania bonusowe, w tym nagrania koncertowe, jakie Mustaine niedawno odnalazł na swoim strychu.

Na premierowy materiał od Megadeth będziemy musieli jeszcze poczekać. Basista David Ellefson niedawno tłumaczył to następująco:

W przypadku ostatnich kilku płyt nauczyliśmy się pewnej rzeczy, którą potwierdził album „Dystopia”. Wolimy nagrać świetną płytę, zamiast się spieszyć z jej wydaniem. „Dystopii” poświęciliśmy tyle czasu, ile było potrzeba, żeby nagrać świetny album.

W przypadku kilku wcześniejszych płyt goniły nas terminy, zwłaszcza w przypadku „Super Collider”. Weszliśmy do studia trochę za wcześnie. Podobnie było w przypadku „Risk”, gdy z trasy promującej „Cryptic Writings” weszliśmy od razu do studia.

Myślę, że podobnie jak w przypadku „Dystopii”, nad tą płytą też nie będziemy się spieszyć.

Megadeth zagra wraz z Judas Priest w Polsce, 13 czerwca 2018 roku, w katowickim Spodku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także