Dave Mustaine wściekł się, gdy usłyszał „Kill ‘Em All” Metalliki

/ 19 grudnia, 2020


David Ellefosn wspomina pierwszą reakcję Dave’a Mustaine’a na album „Kill ‘Em All” Metalliki.


Kill ‘Em All” ukazał się kilka miesięcy po wyrzuceniu Dave’a Mustaine’a z Metalliki. Grupa była gotowa wejść do studia, gdy nagle postanowiła wymienić Mustaine’a na Kirka Hammetta.

Kiedy „Kill ‘Em All” trafił do sklepów Mustaine montował już skład zespołu Megadeth. Basista David Ellefson w wywiadzie dla „No Fuckin’ Regrets With Robb Flynn” opowiedział, jak Dave zareagował, gdy usłyszał płytę:

Dostaliśmy płytę pocztą. Dave otworzył paczkę, obejrzał okładkę, wyjął płytę, a potem położył ją na talerzu gramofonu. Razem z Gregiem [Handevitem] zdaliśmy sobie sprawę, że to ważny moment. To tak, jakbyś ujrzał swoją byłą z kimś innym. Dave słuchał w całkowitym milczeniu, gapiąc się w głośniki, analizując piosenki. Siedzieliśmy z Gregiem obok, zastanawiając się, jaka będzie jego reakcja. Pamiętam, że pierwsze, co powiedział to „zerżnął, kurwa, moje solówki”. Pierwszą reakcją Dave’a było to, że Kirk grał jego solówki. Nie były zupełnie takie same ale podobne. Dave solówki traktował bardzo osobiście. Odcisnął swój ślad na tych numerach, a wiesz, jak on gra: co wieczór gra to samo. To część piosenki. To nie są jakieś improwizowane, jamowane solówki, to co nagrano, istnieje wiecznie. Autorstwo piosenek Dave’a zostało rozdzielone. To tak jak przy rozwodzie. Dave był wkurzony.

Megadeth niedługo później nagrał swój debiutancki album i szybko stał się ważną częścią thrashowej sceny. Grupa aktualnie kończy prace nad nowym albumem studyjnym.

KOMENTARZE

Przeczytaj także