Dave Mustaine: Zakładałem Megadeth, by zniszczyć Metallicę

/ 14 stycznia, 2018

Niespełna dwuletni pobyt w Metallice nie zakończył się dla Dave’a Mustaine’a zbyt szczęśliwie, ponieważ opuścił on szeregi tego znanego obecnie na całym świecie zespołu. Jednak dla fanów rocka okazało się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ sformował on formację Megadeth – kolejne giganta na rynku muzycznym.

Corey Taylor na żywo w Londynie [WIDEO]

Jeden z fanów zapytał Mustaine’a na Twitterze, co było dla niego miarą sukcesy, gdy zakładał Megadeth i jaka była jego wizja zespołu. Gitarzysta i wokalista odpowiedział, jak to on, rozbrajająco szczerze:

Miarą sukcesu dla mnie było to, czy danego dnia zjadłem, czy nie. Moją wizją natomiast było zniszczenie Metalliki i opuszczenie vana, w którym mieszkałem. Dobrą rzeczą jest, że mam już za sobą animozje związane z opuszczeniem zespołu. Cieszę się, że się pogodziliśmy… Gdzie koncerty Wielkiej Czwórki?

Faktycznie relacje między Mustaine’em i jego byłymi kolegami są obecnie najlepsze w całej ich burzliwej historii. W kolejnych wywiadach nie pojawiają się już drobne uszczypliwości, tylko raczej pozytywne słowa. W tych okolicznościach koncerty Wielkiej Czwórki są faktycznie możliwe, ale jak donoszą niektóre źródła – mało prawdopodobne.

W zorganizowanie takiego tournée nie wierzy chociażby Kerry King, lider Slayera:

Nie wierzę [w kolejne koncerty Wielkiej Czwórki – przyp. mg]. Gdy zaczynaliśmy grać razem myślałem, że sprawi to radość fanom, a okazało się, że nam również się to bardzo podobało. Nie sądziłem, że wyjdzie z tego coś tak wspaniałego. Głównie dlatego, że my i Metallica działamy w zupełnie innych kręgach. Nie widzieliśmy ich 20 lat, aż nagle wyszliśmy razem na scenę i dało nam to wiele radości.

Gitarzysta przyznał, że niezwykle miło wspomina koncerty Wielkiej Czwórki i bardzo ceni muzyków z Metalliki, ale powrót na scenę w takim składzie w jego opinii nie jest możliwy. 

Wpis Mustaine'a w oryginale:

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także