David Bowie. Wypłynęło pierwsze demo artysty, nagrane gdy miał 16 lat [AUDIO]

/ 23 lipca, 2018

Odnalazła się taśma, jaką 16-letni David Bowie zarejestrował w 1963 roku ze swoim ówczesnym zespołem The Konrads. Przez lata nagranie uważano za bezpowrotnie utracone, jednak udało się je odnaleźć w archiwach perkusisty The Konrads, Davida Hadfielda.

Nowy box Davida Bowiego wkrótce trafi do sprzedaży

David Hadfield wspomina:

Nasz agent, Eric Easton, który zajmował się także The Rolling Stones, poprosił nas o nagranie dema, które mógłby przedstawić wytwórni Decca. Na początku 1963 roku zabukowaliśmy więc małe studio w Morden. David wraz z gitarzystą Neville’em Willsem przygotowali 2-3 piosenki. Stwierdziliśmy, że nagramy kilka utworów instrumentalnych i jedną naszą piosenkę. Wybrałem „I Never Dreamed”, bo pozostałe były słabe. Stwierdziłem też, że najlepiej zaśpiewa ją David. I tak oto powstało pierwsze nagranie śpiewającego Davida Jonesa (Bowiego). Nie ma innego nagrania z tamtego okresu, w którym śpiewa David. Decca początkowo nas odrzuciła, a gdy niecały rok później znowu przyjęła nas na przesłuchanie, śpiewał Roger Ferris, a David mu tylko wtórował.

David Bowie wkrótce opuścił zespół i dopiero pod koniec lat 60. zaistniał jako artysta solowy.

Odnaleziona taśma trafi we wrześniu na aukcję. Jej właściciele spodziewają się za nią dostać 10 tysięcy funtów.

Poniżej możecie wysłuchać krótkiego fragmentu z pierwszego w historii nagrania, w którym zaśpiewał David Jones, później znany jako David Bowie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także