Grzegorz Grzyb, znany jazzowy i rockowy perkusista, nie żyje

/ 23 lipca, 2018

Grzegorz Grzyb zginął w poniedziałek, 23 lipca, w Warszawie. Perkusista jechał na rowerze ulicą Modlińską. Przy próbie zmiany pasa ruchu został potrącony przez samochód marki BMW.

O śmierci Grzegorza Grzyba poinformowało Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, którego był członkiem:

Z bólem i głębokim żalem chcemy powiadomić, że dzisiaj podczas porannego treningu na ulicach Warszawy został potrącony przez samochód i zmarł w szpitalu nasz kolega, przyjaciel członek STC Stargard Grzegorz Grzyb. Wspaniały perkusista wielu czołowych zespołów Polkiej estrady. Łączymy się w bólu z rodziną Grzesia.

Zarząd STC Stargard

Grzegorz Grzyb współpracował z takimi artystami, jak Zbigniew Namysłowski, Tymon Tymański i Leszek Możdżer. Był też członkiem zespołu Szwagierkolaska, w którym grał z Muńkiem Staszczykiem z T.Love. Zagrał na albumach „Luksus” (1995) i „Kicha” (1999) tejże grupy. Zagrał też na płycie „Hołdys.com” Zbigniewa Hołdysa. W 2007 roku zagrał na płycie „EKG Edyty Górniak.

Od roku 2008 był stałym członkiem krakowskiej grupy Laboratorium. A ostatnio wraz z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką tworzył trio 3 Jazz Soldiers. Prowadził również zajęcia warsztatowe, m.in. w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku.

rf | fot. Adam Kliczek

KOMENTARZE

Przeczytaj także