David Coverdale ma problemy ze zdrowiem, Whitesnake odwołuje koncerty

/ 28 czerwca, 2022

Pożegnalna trasa Whitesnake stoi pod znakiem ciągłych problemów. Odwoływane są kolejne koncerty.


David Coverdale poinformował właśnie, że zachorował – ma infekcję, która zaatakowała zatoki oraz tchawicę. W tych okolicznościach zespół Whitesnake zmuszony został do odwołania dwóch najbliższych koncertów, które miały odbyć się 28 czerwca w Mediolanie i 30 czerwca w Wiedniu.

Kilka dni temu przez media przetoczyła się dyskusja na temat złego stanu zdrowia perkusisty, Tommy’ego Aldridge’a. Organizator podał, że ma on „poważne problemy zdrowotne”, natomiast zespół odpowiedział, że był jedynie „niedysponowany”. Koniec końców Whitesnake nie zagrali na festiwalu Rock Imperium w Kartagenie w Hiszpanii (mieli pojawić się na scenie 25 czerwca).

Od pewnego czasu z zespołem nie występuje również gitarzysta Reb Beach, którego obowiązki przejął Joel Hoekstra. Do tej pory zespół Whitesnake nie poinformował, co jest powodem nieobecności jednego z gitarzystów.

Zważywszy na okoliczności, o szczęściu mówić mogą uczestnicy koncertu Whitesnake w Krakowie, który odbył się 12 czerwca. Zespół był w komplecie i niezłej formie, o czym przeczytacie w lipcowym „Teraz Rocku”, który do sprzedaży trafi już jutro. Tam między innymi relacja z koncernu, który odbył się w Tauron Arenie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także