David Draiman i Roger Waters starli się w serwisie X: „Pamiętasz mnie, zrzędliwy antysemito?”

/ 11 lutego, 2024

Wpis opublikowany przez Rogera Watersa zirytował wokalistę Disturbed na tyle mocno, że postanowił na niego odpisać w bardzo mocnych słowach.


Roger Waters ponownie postanowił skomentować otaczającą go rzeczywistość. Zgodnie z tradycją zrobił to w sposób – delikatnie mówiąc – kontrowersyjny.

Na swoim koncie w serwisie X były członek Pink Floyd napisał:

Jeśli Eurowizja nie zakaże Izraelowi występu w Malmö, a Eden Golan się nie wycofa, jej nazwisko na zawsze pozostanie w niesławie, gdzieś obok Bono i reszty negacjonistów ludobójstwa.

Jak należało się spodziewać, reakcje użytkowników były skrajne. Wśród osób, które słowa Watersa otwarcie skrytykowały, znalazł się wokalista Disturbed, David Draiman. Odpowiedział:

Hej Roger! Pamiętasz mnie, stary zrzędliwy antysemito?

Po prostu nie masz dość, co? Bono ma więcej serca i uczciwości w małym palcu niż ty w całym swoim kochającym dyktatorów i terrorystów ciele.

Wpis oraz znajdujące się pod nim odpowiedzi znajdziecie tutaj:

Waters i Draiman od dawna nie zgadzają się w kwestiach politycznych i światopoglądowych, a te różnice raz na jakiś czas wychodzą na światło dzienne. W lipcu ubiegłego roku wokalista Disturbed otwarcie skrytykował byłego muzyka Pink Floyd podczas jednego z koncertów.

Waters zwykle na podobne zaczepki nie odpowiada, skupiając się na publikowaniu kolejnych kontrowersyjnych wpisów i komentarzy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także