David Ellefson (Megadeth) liczy na triumf w Grammy

/ 2 lutego, 2017

Grammy 2017 zbliża się wielkimi krokami. Jedną z nominowanych grup jest zespół Megadeth. Basista, David Ellefson, liczy że w tym roku uda im się po raz pierwszy wygrać tą prestiżową nagrodę. 

Nominacje do nagród Grammy

Megadeth został nominowany w kategorii „Najlepsze metalowe wykonanie” za utwór „Dystopia”. Oprócz kompozycji tytułowej z ostatniej studyjnej płyty zespołu dowodzonego przez Dave’a Mustaine’a, nominowani są także zespoły: Baroness („Shock Me”), Gojira („Silvera”), Korn („Rotting in Vain”) oraz Periphery („The Price is Wrong”).

Dla zespołu to już 12 nominacja w historii, jednak jak dotąd nigdy nie udało się grupie sięgnąć po statuetkę Grammy

David Ellefson, basista Megadeth, ma więc ogromną nadzieję, że w tym roku uda się wreszcie przełamać złą passę:

Słuchajcie, byłoby czymś wspaniałym wygrać. Ale nawet bycie nominowanym i dostrzeżonym przez przyjaciół z branży i komitet Grammy jest ogromnym sukcesem. Jest wiele świetnych zespołów, które mogłyby być także dostrzeżone i tu zaproszone, to wspaniałe. Dlatego tym bardziej cieszymy się samą nominacją. Zwycięstwo byłoby czymś fantastycznym, oczywiście, ale nie zależy to od nas. Nie zależy to od wyników sprzedaży, ani innych czynników, tylko od decyzji komitetu Grammy.

Z kolei lider Megadeth, Dave Mustaine, dodaje:

Kiedy ostatni raz byliśmy nominowani, rozmawiałem podczas rozdania nagród z Kennym G i powiedziałem mu, że byliśmy nominowani już tyle razy i jak dotąd nigdy nie wygraliśmy. Odpowiedział mi : Nie martw się, ja za 21 razem dopiero wygrałem po raz pierwszy. To był niesamowity rok dla Megadeth. Zdobyliśmy wiele zespołowych i indywidualnych nagród, teraz mamy zaszczyt być po raz kolejny nominowani, jest to wielki finał najdoskonalszej kampanii.

Czy zespół wygra po raz pierwszy Grammy? O tym dowiemy się już za niecałe dwa tygodnie. Uroczysta gala odbędzie się 12 lutego w Staples Center w Los Angeles.

Mustaine współpracuje z Body Count

David Mustaine zagra gościnnie na nowej płycie grupy Body Count. Ice-T, lider grupy, potwierdził tę informację na swoim Twitterze. Na krążku „Bloodlust”, oprócz wokalisty Megadeth, usłyszymy także Randy’ego Blythe’a z grupy Lamb of God. Longplay Body Count ukaże się w marcu tego roku nakładem wydawnictwa Century Media. Z kolei już 17 lutego zobaczymy wideo do utworu „No Lives Matter”, który będzie pierwszym singlem z tego albumu. 

Megadeth: „Dystopia”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także