Tool. 45 minut nagrań z nowej płyty?

/ 2 lutego, 2017

Album „10,000 Days” opublikowany został w maju 2006 roku. Fani zespołu Tool wciąż czekają na premierowe wydawnictwo i pocieszają się skrawkami informacji pochodzącymi od muzyków. Generalnie płyta powstaje, ale jest to proces tak ślamazarny, że niewykluczone, iż nigdy się nie zakończy.

Tool uchyla rąbka tajemnicy odnośnie nowej płyty

Wśród licznych deklaracji zespołu, często na światło dzienne wychodziły krótkie nagrania ze studia, niekiedy muzycy pokusili się o zagranie czegoś nowego podczas koncertów, innym razem jakiś zaradny fan wykradł mały fragmencik nowej muzyki. Przez niespełna 11 lat zebrało się tego… 45 minut, a wszystko zostało złożone w jeden dłuuugi filmik, który pojawił się w serwisie YouTube:

Autor powyższej kompilacji tak opisał swoje „dzieło”:

Kolejne gówniane wideo z nowym albumem Tool, ale ponieważ na YouTube jest wiele strasznych i mylących nagrań sugerujących, że to nowa muzyka od Tool, zdecydował się zrobić arcygównianą kompilację „NOWY ALBUM TOOL” ze wszystkimi informacjami i zbiorem nowych utworów. W temacie „Nowego albumu Tool” to wszystko, co powinieneś wiedzieć i usłyszeć. Podzieliłem to nagranie na dwie części: pierwsza to wszystkie informacje, jakie docierały do nas od lutego 2008 roku do stycznia 2017 roku – nowe utwory, riffy, jamowanie (kolejność chronologiczna). Druga część to sama muzyka.

Wydaje się, że ten obszerny filmik faktycznie wyjaśnia wszystko, co związane z nowym, tak wyczekiwanym albumem zespołu Tool. Na koniec fragment wypowiedzi basisty formacji, Justina Chancellora, która pojawiła się w sieci w połowie grudnia:

Jesteśmy mocno pochłonięci procesem komponowania. Zawęziliśmy się do kilku grup pomysłów. Przez kilka ostatnich miesięcy praktycznie pracowaliśmy nad jednym utworem. Zanim zabierzemy się za zwrotki i refreny, budujemy ogólny szkielet. Potem sprawdzamy, jak możemy od niego odbiec, żeby go wywrócić na drugą stronę, a potem szukamy jeszcze innych rozwiązań. Wiadomo, że się nie spieszymy. Staramy się być odpowiedzialni i odkrywać rzeczy, których jeszcze nikt nie odkrył. To prawie jak alchemia. 

Jak myślicie, kiedy pojawi się nowy album Tool?

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także