Dawid Podsiadło ujawnił szczegóły nowego albumu w niecodzienny sposób

/ 27 września, 2018

W czerwcu Dawid Podsiadło udostępnił pierwszą muzyczną zapowiedź (chodzi o utwór „Małomiasteczkowy”, do którego powstał również teledysk) następcy bardzo dobrze przyjętego albumu „Annoyance And Disappointment” (2015) oraz ogłosił jesienną trasę koncertową. Wciąż jednak zwlekał z ujawnieniem szczegółów nadchodzącego wydawnictwa. W końcu jednak poznaliśmy najważniejsze informacje. 

Dawid Podsiadło doczekał się własnej gry mobilnej

Artysta zamiast jednak podać je w zwyczajny sposób, postanowił zaintrygować słuchaczy ciekawą kampanią marketingową. Na oficjalnym koncie muzyka na Instagramie pojawiła się grafika z numerem telefonu. Po jego wybraniu wita nas Wróżbita Dawid, który po podaniu naszego imienia, ulubionej cyfry i liczby, ujawnia nazwę tajnego profilu, na którym możemy znaleźć datę premiery, okładkę oraz fragment nowego singla zatytułowanego „Nie ma fal”. Można także wejść na profil @maloprofilowy.

To jest mój trzeci album zatytułowany „Małomiasteczkowy” i zawiera dziesięć piosenek, które napisałem i zaśpiewałem po polsku. Napisałem faktycznie dziesięć tekstów po polsku, ale tak naprawdę to zaśpiewałem dziewięć. Krótki tekst do utworu „Cantate tutti” jest zaśpiewany tak, że nie się nie da zrozumieć (to jest celowy zabieg), ale sam tekst naprawdę istnieje, na dowód czego umieściłem go w książeczce z tekstami piosenek

– pisze Podsiadło. Nowa płyta ukaże się 19 października i znajdzie się na niej 10 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

  1. Cantate tutti
  2. Dżins
  3. Małomiasteczkowy
  4. Najnowszy klip
  5. Trofea
  6. Nie ma fal
  7. Lis
  8. Co mówimy
  9. Nie kłam
  10. Matylda

Za brzmienie nadchodzącego studyjnego albumu będzie odpowiadał producent Bartosz Dziedzic, który w przeszłości pracował między innymi z Moniką Brodką czy Arturem Rojkiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

rozmowa międzymiasteczkowa. łączę

Post udostępniony przez Dawid Podsiadło (@dylanwishop)

Trasa wielkim sukcesem

W połowie czerwca Dawid Podsiadło ogłosił jesienną trasę koncertową, podczas której będzie – rzecz jasna – promował swoje nowe wydawnictwo.

„Małomiasteczkowa trasa” bije rekordy popularności i cały czas się rozrasta. Początkowo muzyk miał zaplanowanych tylko 5 występów. Jak się jednak okazało – fani dopisali i… tegoroczna trasa liczy już… 11 koncertów! Podsiadło zagra m.in. trzy razy w warszawskiej hali Torwar, dwukrotnie we Wrocławiu oraz Poznaniu. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także