The Prodigy udostępnia nowy utwór. Premiera albumu coraz bliżej! [AUDIO]

/ 27 września, 2018

Formacja The Prodigy powraca – po trzyletniej przerwie – z nowym studyjnym krążkiem! Album zatytułowany „No Tourists” pojawi się na półkach sklepowych już 2 listopada nakładem wytwórni BMG. W lipcu mogliśmy zapoznać się z utworem „Need Some1”, teraz natomiast muzycy dzielą się kolejną premierową kompozycją – „Light Up The Sky”.

Całość została wyprodukowana przez Liama Howletta w jego londyńskim studiu. Muzyk zaznacza jednak, że „No Tourists” to bardzo zespołowy album i dużą rolę przy jego powstawaniu mieli także Maxim oraz Keef Flint. Howlett w taki sposób charakteryzuje siódmy studyjny krążek:

Ten album jest równie agresywny co dwie poprzednie płyty, ale w inny sposób. Nowe utwory zostały stworzone, by grać je na żywo. To cecha wspólna ich wszystkich.

Lider The Prodigy wyjaśnił także znaczenie tytułu płyty:

Dla nas „No Tourists” opowiada o eskapizmie i potrzebie wykolejenia się. Nie bądź turystą. Znacznie więcej niebezpieczeństwa i emocji czeka na ciebie jeśli zejdziesz z głównej ścieżki.

Tak natomiast będzie prezentowała się okładka nadchodzącego albumu:

Warto także nadmienić, że „No Tourists” jest dostępny w różnych formatach, w tym na płycie winylowej, CD czy kasecie magnetofonowej. Wśród wariantów w preorderze znalazła się także wersja zawierająca jakże oryginalny gadżet – miniaturowy czarny autobus z okładki płyty.

The Prodigy to brytyjski zespół, jeden z najsłynniejszych przedstawicieli sceny rave. Grupę założył w 1990 roku Liam Howlett. Zespół znany jest z energicznych koncertów i kontrowersyjnych teledysków. Jedną z najsłynniejszych płyt The Prodigy pozostaje „The Fat Of The Land” z 1997 roku, na której znalazły się takie legendarne utwory jak „Breathe” i „Firestarter”. Dyskografię grupy zamyka – jak na razie – płyta "The Day Is My Enemy", która ukazała się w 2015 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także