Dawid Podsiadło powraca. Pierwsza zapowiedź nowego albumu w sieci [WIDEO]

/ 6 czerwca, 2018

W grudniu 2016 roku Dawid Podsiadło po raz ostatni zagrał (nie mówimy tu o późniejszych, różnych gościnnych występach) koncert na warszawskim Torwarze. Zakończył wówczas promocję swojego drugiego studyjnego albumu „Annoyance And Disappointment”. Teraz, po półtorarocznej przerwie w działalności solowej, wraca z premierowym utworem, pierwszą zapowiedzią nowego albumu.

Jay-Z i Beyonce wsparli dwie niezwykłe inicjatywy

W sieci pojawiła się kompozycja „Małomiasteczkowy” wraz z teledyskiem autorstwa Tomasza Bagińskiego:

To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości. Nie mam tu żadnych wniosków. Mam za to wiele spostrzeżeń i przemyśleń, ale jestem jeszcze parę kroków od krytykowania czegokolwiek. Na pewno w niektórych momentach przemawia przeze mnie zazdrość, odzywają się jakieś skamieniałe kompleksy, o których istnieniu przez długi czas nie wiedziałem. To zazdrość o swojego rodzaju beztroskę i – w zależności od perspektywy – albo głupotę, albo odwagę

– tłumaczy Podsiadło

Za brzmienie premierowej kompozycji (jak i całego nadchodzącego studyjnego albumu) odpowiada producent Bartosz Dziedzic, który w przeszłości pracował między innymi z Moniką Brodką czy Arturem Rojkiem.

Czego możemy spodziewać się po trzecim solowym albumie? Wokalista stwierdził:

Przy tym albumie obydwaj z producentem Bartkiem Dziedzicem poczuliśmy, że chcemy zbliżyć się do tego, co obecnie dzieje się w głównym nurcie muzyki popularnej na świecie. Pozwiedzaliśmy trochę twórczość królujących reprezentantów tego gatunku – takich jak Dua Lipa, Sia, Lorde czy nawet Taylor Swift. Byliśmy ciekawi, czego teraz słucha cały świat, przy tym tańczy, do czego się bawi.

Warto także dodać, że na płycie pojawią się teksty wyłącznie w rodzimym języku:

Po dwóch solowych albumach gdzie przeważały wolne i refleksyjne utwory napisane w języku angielskim, dojrzałem do tego, żeby całą płytę napisać i zaśpiewać po polsku, a jednocześnie zderzyć tę prawdę w tekstach z muzyką, która poruszy do tańca i do zabawy. Tak to dziś czuję i tak wymyśliłem emocje, które chce ludziom przekazać na tych nagraniach [źródło cytatów: Sony Music].

Następca „Annoyance And Disappointment” na rynku ukaże się jesienią tego roku.

Krążkowi będzie towarzyszyła trasa koncertowa. W tym roku Podsiadło odwiedzi jednak tylko pięć miast. Jej szczegóły i informacje dotyczące sprzedaży biletów mają zostać ujawnione w przyszłym tygodniu.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także