Deep Purple. Jaki będzie nowy album?

/ 3 lutego, 2017

Deep Purple wywołało spory ruch w sieci zapowiedzią kolejnego albumu „InFinite”. Towarzyszy temu dyskusja na temat kierunku w jakim pójdzie koncepcja muzyczna albumu.

Deep Purple z zapowiedzią EP-ki „Time For Bedlam”

Rąbka tajemnicy uchylił klawiszowiec zespołu, Don Airey, w czasie styczniowej ceremonii Hall Of Heavy Metal History.

Czego możemy spodziewać się po nowej muzyce?

Album był nagrywany w tym samym studio co „Now What?!”, z tym samym producentem. Jest odrobinę cięższy niż poprzedni krążek. Jest trochę bardziej progresywny, jak to mówimy w Anglii. Myślę, że zaskoczy wiele osób. Zaskoczył mnie kiedy sam go usłyszałem. Poważnie.

InFinite”, 20. album w dorobku Deep Purple, ukaże się 7 kwietnia nakładem earMusic. Pracę nad krążkiem nadzorował Bob Erzin, który wcześniej pracował z Kiss, Pink Floyd, Alice Cooperem czy Peterem Gabrielem. Płycie towarzyszyć będzie wcześniej ogłoszona trasa koncertowa „Long Goodbye Tour”, która zabierze zespół i jego muzykę w podróż po całym świecie.

Don Airey o nadchodzących wydarzeniach:

Mamy zaplanowaną trasę koncertową na dwa lata do przodu. Gdy już będzie po wszystkim, zobaczymy co się stanie, czas pokaże. Nasz menadżer powiedział „nigdy nie mów nigdy”. Ale zobaczymy. Słyszałem, ze Ozzy Osbourne nie za dobrze znosił przerwę w graniu i wrócił. Robimy to całe życie, więc jeśli ludzie wciąż chcą żebyś to robił i jesteś w stanie to zrobić, trzeba to zrobić.
 

Okładka: Deep Purple – „InFinite”

Okładka albumu InFinite Deep Purple

Tracklista: Deep Purple – „InFinite”

1.   Time For Bedlam
2.   Hip Boots
3.   All I've Got Is You
4.   One Night In Vegas
5.   Get Me Outta Here
6.   The Surprising
7.   Johnny's Band
8.   On Top Of The World
9.   Birds Of Prey
10. Roadhouse Blues

Deep Purple: Time For Bedlam

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także