Deep Purple jednak nie wybiera się na emeryturę?

/ 18 października, 2018

Wielu fanów z dużą dozą powątpiewania podeszło do zapowiedzi zespołu Deep Purple, z których wynikało jasno – po zakończeniu obszernego tournée „The Long Goodbye” zakończą sceniczną karierę. Muzycy już po ogłoszeniu tych planów sugerowali w wywiadach, że tak naprawdę to czują się jeszcze na siłach, żeby dalej grać oraz nagrywać i tak naprawdę do końca nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

Roger Glover udzielił wywiadu portalowi musicradar.com, w którym zapytany został o to „długie pożegnanie” oraz ewentualną nową płytę Deep Purple. Poniżej prezentujemy fragment wywiadu:

Czy opublikowany w zeszłym roku album „InFinite” będzie waszym ostatnim?

Nie. Podczas obecnej trasy staramy się pokazać naszym fanom, że jesteśmy panami po 70-tce. Ian Paice miał jakiś czas temu problemy ze zdrowiem, ale po dwóch tygodniach wróciliśmy do koncertowania. To była drobna sprawa, ale jednocześnie zimny prysznic. Nie lubię tego określenia, ale to było ostrzeżenie.

Deep Purple jest częścią naszego życia od 50 lat i żaden z nas nie chce tego zakończyć, jednak mamy świadomość, że wcześniej czy później będziemy musieli to zrobić. Chciałbym kontynuować i nagrać kolejną płytę. Emocjonalnie nie jesteśmy gotowi na zakończenie, dlatego powinniśmy działać przez kolejne cztery lub pięć lat.

Wydaje się zatem, że choć zespół już dość dawno rozpoczął sceniczne pożegnanie, może się ono jeszcze przeciągnąć. Niewykluczone, że w przerwie zespół pokusi się o nagranie kolejnej studyjnej płyty.

Deep Purple zagrali w Polsce 1 lipca tego roku. Niewykluczone jednak, że nie był to wcale ostatni koncert legendarnego zespołu w naszym kraju.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także