Depeche Mode mówi, jak będą wyglądały koncerty na trasie „Memento Mori”

/ 17 marca, 2023
fot. Anton Corbijn


Już za kilka dni wystartuje trasa koncertowa promująca najnowszy album Depeche Mode zatytułowany „Memento Mori”. Co przygotował zespół?


Depeche Mode wyda album „Memento Mori” już 24 marca i wyruszy w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. Czego mogą się spodziewać fani?

W wywiadzie dla KROQ wokalista Dave Gahan mówi:

Są pewne piosenki, które muszą się znaleźć w setliście. Ale nagraliśmy nowy album i ważne dla nas jest, żeby miał on wpływ na setlistę, na atmosferę koncertu. Od pewnego czasu gramy próby i niemal już dopracowaliśmy koncert tak, jak chcemy. Mamy w miejsce niektórych utworów przygotowane zamienniki. Anton Corbijn robi filmy na potrzeby pewnych numerów, wiąże się z tym cała produkcja. Czy możemy wymieniać pewne utwory? Tak, to możliwe. Ale ludzie mają swoje ulubione utwory i chcesz zagrać te, które ucieszą wszystkich, ale oczywiście będą fani, którzy będą narzekali, że nie zagraliśmy tego czy tamtego. Ale to będzie dobry koncert.

Martin Gore mówi:

Nie da się zadowolić wszystkich. Zawsze będą ludzie, którzy będą narzekali, że nie zagraliśmy jakiejś mało znanej piosenki, a inni powiedzą, dlaczego zagrali ten dziwny numer.

W ramach trasy koncertowej zespół pojawi się również w Polsce – 2 sierpnia zagra na PGE Narodowym w Warszawie, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Wszystko o Depeche Mode znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, dostępnym w sprzedaży.

DEPECHE MODE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także