U2 odsłonił w Warszawie mural. Dotyczy utworu poświęconego Ukrainie [FOTO]

/ 17 marca, 2023
fot. Olaf Heine


Warszawa jest jednym z miast, w którym pojawiły się murale zespołu U2.


17 marca 2023 roku ukazał się nowy album U2 zatytułowany „Songs of Surrender”. Wydaniu płyty towarzyszy akcja U2SOS40, w której udział bierze 40 miast na całym świecie. Jednym z nich jest Warszawa.

W ramach akcji na murze warszawskiego toru Służewiec (gdzie w 1997 roku U2 po raz pierwszy wystąpił w Polsce) pojawił się mural z cytatem „Walk on, walk on, stay safe tonight”. Pochodzi on z nowej wersji utworu „Walk On (Ukraine)” z tekstem nawiązującym do wojny w Ukrainie. Mural możecie obejrzeć poniżej.

W zeszłym roku Bono i The Edge dali niezapowiedziany koncert w kijowskim metrze, które wówczas pełniło rolę schronu. Poniżej możecie posłuchać nowej wersji „Walk On” z płyty „Songs of Surrender”.

U2 przygotowało również film

17 marca na platformie Disney+ premierę będzie miał film dokumentalny „Bono & the Edge: A Sort of Homecoming With Dave Letterman”, w którym wokalista i gitarzysta U2 opowiedzą Davidowi Lettermanowi historię swojej wieloletniej przyjaźni.

Słynny prowadzący talk show wybrał się do Dublina, by spędzić czas z Bono i The Edge. Członkowie U2 oprowadzili go po swoim rodzinnym mieście i opowiedzieli historię zespołu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także