DevilDriver w Polsce. Dwa zespoły wystąpią jako support

/ 30 maja, 2019

Jesienią do Polski przyjedzie zespół DevilDriver. Amerykańska formacja wystąpi 16 września 2019 roku w warszawskim klubie Proxima. Grupa będzie promować nowy album studyjny, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Właśnie ogłoszono, że jako support pojawią się dwa zespoły: The Sixpounder oraz Minetaur.

Bilety wciąż dostępne są w sprzedaży, a można je kupić za 80 PLN.

Ostatnią płytą DevilDriver jest wydany w 2018 roku album z przeróbkami utworów country, zatytułowany „Outlaws 'til the End, Vol. 1”. Na 2019 rok zespół planuje jednak wydanie podwójnego albumu konceptualnego. W jednym z wywiadów Dez Fafara przyznał, że ma przygotowanych ponad 40 utworów, jednak na wydawnictwo zmieści się około 20:

Nagrywamy płytę naszego życia. Tyle mogę powiedzieć. Będzie to najlepsza płyta w naszej karierze, nie owijam w bawełnę.

Fafara obiecuje też, że DevilDriver będzie nagrywał płyty co roku:

Kolejna płyta ukaże się w 2019 i następna w 2020. Tak to powinno być. Kiedyś moje ulubione zespoły nagrywały płyty co roku, Kiss czasem nawet dwie rocznie. Postanowiliśmy więc przyspieszyć tempo. Zrywamy z planem wydawania albumu co trzy, cztery lata, jak inne zespoły. Kiedyś trzeba było zrobić sobie rok wolnego, żeby fani mogli odpocząć, ale teraz trzeba atakować ludzi sztuką i koncertami non stop.

Mam trzech synów, którzy kochają muzykę. Ich ulubieni artyści wydają co tydzień utwór, a płytę co pół roku albo co rok. Nie wiem, dlaczego metalowi wykonawcy przyjęli założenie, że będą wydawać płytę co trzy, cztery lata, albo jak Tool – co osiem, dziesięć lat. Znam Maynarda i wiem, że pewnie na tę płytę będzie warto czekać, ale inne zespoły powinny wydawać płyty góra co półtora roku, żeby zdobywać fanów.

%%REKLAMA%%

Ostatni raz DevilDriver gościł w Polsce w 2010 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także