Dexter Holland (The Offspring) obronił doktorat

/ 12 maja, 2017

Dexter Holland (w rzeczywistości Bryan Keith Holland) od wczoraj może kazać tytułować się doktorem. Wokalista w wolnym od koncertowania czasie pracuje nad lekiem na wirusa HIV.

Alice Cooper będzie miał znakomitych gości na nowej płycie

11 maja 2017 roku Dexter Holland zdobył doktorat w dziedzinie biologii molekularnej. Jego praca doktorska dotyczyła odkryć w genetyce, mogących przyczynić się do poznania mechanizmów obrony organizmu przed wirusem HIV.

W specjalnej wiadomości dla fanów Dexter napisał:

Obroniłem moją pracę doktorską, co oznacza, że 11 maja uzyskam stopień doktora w dziedzinie biologii molekularnej Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

Możecie pytać, po co mi doktorat. Wybierzcie prawidłową odpowiedź:

A)Nudziło mi się

B)Lubię cierpieć

C)Interesują mnie procesy molekularne infekcji wirusa HIV i w ogóle interakcje pomiędzy wirusem a nosicielem.

Nie, odpowiedzią nie są wszystkie trzy powyższe. Wielu z was wie, że studia doktorskie rozpocząłem dawno temu, ale je przerwałem, kiedy zaczęliśmy dużo koncertować. W końcu kilka lat temu na nie powróciłem. Żeby je ukończyć musiałem przeprowadzić badania i napisać pracę, która jest największą pracą zaliczeniową, jaką kiedykolwiek napiszecie (moja liczy około 175 stron).

Moja praca dotyczy wirusa zespołu nabytego braku odporności, czyli HIV, który powoduje AIDS. Interesuje mnie wirusologia i chciałem dołożyć coś od siebie do wiedzy na temat HIV i AIDS. Ta okropna choroba panuje na całym świecie – aktualnie ponad 35 milionów osób jest nosicielami wirusa HIV. Ponad milion osób rocznie umiera z powodu tej choroby.

Moje badania nie przyniosły lekarstwa, ani też nie sprawią, że z dnia na dzień znajdziemy lekarstwo, ale wierzę, że dokładając się do wiedzy, jaką zgromadziliśmy przez ostatnie 30 lat na temat HIV, kiedyś uda nam się znaleźć lek. Będę kontynuował moje badania i pewnie będziecie mogli tu i ówdzie przeczytać moje prace.

Pełny tytuł pracy doktorskiej Dextera Hollanda brzmi: „Discovery of Mature MicroRNASequences within the Protein-Coding Regions of Global HIV-1 Genomes: Predictions of Novel Mechanisms for Viral Infection and Pathogenicity”, a zapoznać się z nią możecie pod tym adresem.

The Offspring nie zwalnia biegu, grupa ciągle koncertuje. Będzie między innymi gwiazdą tegorocznej edycji Czad Festiwal, która odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Arena Park w Straszęcinie.

Oprócz The Offspring na festiwalu zagrają m.in.: Billy Talent, Blind Guardian, Bastille, Epica, Sonata Arctica, Zebrahead, Dubioza Kolektiv, Anti-Flag, Acid Drinkers, Big Cyc, Coma, Hunter, Lady Pank (akustycznie), Trzynasta Samo w Południe i Nocny Kochanek.

Ceny biletów wynoszą od 159 do 299 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także