Dezerter zapowiada nowe wydawnictwo „Nienawiść 100%” [AUDIO]

/ 15 lutego, 2019

Dezerter zapowiedział wydanie płyty EP „Nienawiść 100%”. Znajdą się na niej trzy utwory, w tym piosenka tytułowa, która właśnie trafiła do sieci. Płyta ukaże się 22 lutego w wersji siedmiocalowej płyty winylowej, płyty CD i w streamingu.

Poniżej możecie posłuchać utworu „Nienawiść 100%”, który zapowiada to wydawnictwo.

Tak o tym utworze opowiada „Teraz RockowiKrzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów Dezertera:

Piosenka powstała kilka miesięcy temu i niestety codziennie się aktualizuje. Nie planowaliśmy tego tekstu w związku z żadnym wydarzeniem. Życie samo dogoniło piosenkę. Pozostałe numery też są aktualne, ale nie będę zdradzał, o czym opowiadają.

Dlaczego Dezerter postanowił wydać płytę EP zamiast albumu? Krzysztof odpowiada:

Poświęcenie pół roku na stworzenie i nagranie płyty, a także wydawanie jednorazowo dużej kwoty na studio w dzisiejszych czasach jest trudne do zwrócenia, zwłaszcza że materiał i tak od razu trafia do sieci. Uznaliśmy, że prościej robić piosenki w wolnej chwili między koncertami. Nie musimy wtedy zawieszać koncertowania. No i w dzisiejszych czasach im więcej szumu medialnego, tym lepiej.

Możliwe, że jeszcze w tym roku dostaniemy od Dezertera kolejną płytę EP lub singel. Dyskografię grupy zamyka album „Większy zjada mniejszego” z 2014 roku.

%%REKLAMA%%

22 lutego 2019 roku Dezerter wyruszy w wiosenną trasę koncertową, która potrwa do 13 kwietnia i obejmie 13 koncertów w miastach w całej Polsce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także