Die Antwoord ujawnili pierwsze szczegóły pożegnalnego albumu

/ 15 czerwca, 2018

Zespół Die Antwoord ujawnił pierwsze szczegóły nowej płyty. Album pierwotnie miał nazywać się „The Book Of Zef” i ukazać w tym roku, jednak plany uległy zmianie.

Jack White zwiastuje koniec płyt CD

Nowa płyta Die Antwoord ukaże się w przyszłym roku, nazywać się będzie „27” i trafi na nią wielu gości z całego świata, których nazwisk jeszcze nie poznaliśmy.

Łącznie płyta będzie zawierać 27 utworów, ale na podstawową wersję trafi tylko 10 z nich i będą one służyły jako ścieżka dźwiękowa do pełnometrażowego filmu, także zatytułowanego „27”. Pozostałe 17 utworów będzie „poukrywane” w innych miejscach. Pierwszy singel, zatytułowany „Golden Dawn”, trafi na stronę B 7-calowej, ściśle limitowanej edycji singla „Alien”.

Die Antwoord będzie jedną z gwiazd tegorocznego Kraków Live Festival. Grupa wystąpi pierwszego dnia imprezy, czyli 17 sierpnia 2018 roku. Kraków Live Festival odbywa się w dniach 17-18 sierpnia 2018 na Lotnisku-Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Głównymi gwiazdami będą Die Antwoord, Kendrick Lamar i Martin Garrix. Bilety dostępne są w następujących cenach, ważnych do 7 sierpnia lub do wyczerpania puli:

  • karnet 2 dni – 379 zł
  • karnet 2 dni z polem namiotowym – 439 zł
  • bilet jednodniowy – 219 zł
  • zniżka dla dzieci: od 3 do 10 roku życia: 50% ceny biletu. Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Die Antwoord powstał w RPA w 2008 roku, założony przez Watkina Tudora Jonesa, znanego jako Ninja, oraz Anri du Toit, znaną jako Yolandi Visser.

Grupa zadebiutowała w 2009 roku albumem „$O$”.

Kolejne płyty, „Ten$ion” i „Donker Mag” przyniosły zespołowi nie tylko popularność na całym świecie, ale także uznanie wśród licznych artystów, reprezentujących przeróżne style. Do fanów Die Antwoord zaliczają się między innymi Jonathan Davis z Korna, Ben Weinman z The Dillinger Escape Plan i Kazik Staszewski.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także