Diego Maradona nie żyje. Obejrzyj film o legendarnym piłkarzu

/ 25 listopada, 2020


W wieku 60 lat zmarł legendarny argentyński piłkarz Diego Maradona. Obejrzyj jego niezwykłą filmową biografię.


Diego Maradona zmarł 25 listopada. Prawdopodobną przyczyną zgonu był atak serca. Legendarny piłkarz trafił do szpitala już na początku listopada. U piłkarza lekarze zdiagnozowali krwiaka podtwardówkowego, najczęściej powstającego w wyniku poważnego urazu. 4 listopada piłkarz poddał się operacji, która zakończyła się sukcesem, a w połowie listopada został wypisany ze szpitala.

W 2019 roku na HBO Go trafił biograficzny film dokumentalny „Diego Maradona”, opowiadający niezwykłą historię tego piłkarza.

Opis dystrybutora:

Diego Maradona przyjechał do Neapolu 5 lipca 1984 roku, a jego nowy klub zapłacił za niego rekordową kwotę. Charyzmatyczny Argentyńczyk był czczony na boisku i poza nim. Doprowadził też Napoli do pierwszego tytułu w lidze. Obraz przedstawia niezwykłe i niezapomniane historie o cudach, których piłkarz dokonał na boisku oraz opowiada o mrocznych dniach, które nadeszły potem. Produkcja bazuje na ponad 500 godzinach niepublikowanych wcześniej nagrań z osobistych archiwów Maradony, materiałach informacyjnych oraz wywiadach z historykami i dziennikarzami.Twórcą filmu dokumentalnego jest zdobywca Oscara Asifa Kapadia (Amy), a jego producentami są wyróżniony Nagrodą Akademii James Gay-Rees (Amy) oraz Paul Martin (Ronaldo).

Film można obejrzeć na platformie HBO Go.

KOMENTARZE

Przeczytaj także