Dio Returns. Zobacz hologram słynnego wokalisty [TRAILER]

/ 15 listopada, 2017

Duże zainteresowanie, ale także i kontrowersje wzbudził pomysł koncertów z hologramem zmarłego w 2010 roku Ronniego Jamesa Dio. Po występie na Wacken Festival twórcy poszli jednak za ciosem i już na początku grudnia rozpocznie się europejska trasa koncertowa hologramowego wokalisty.

Marilyn Manson: Chcieli mnie wyrzucić z odwyku

W internecie pojawiła się właśnie zapowiedź tego nietypowego tournée, na której można zobaczyć, jak prezentuje się hologramowy Ronnie James Dio na scenie:

Głównym motorem prac nad hologramem jest wdowa po Ronniem Jamesie Dio, Wendy Dio. W rozmowie z „Ultimate Classic Rock” tak odpierała zarzuty krytyków pomysłu stosowania hologramu zmarłego męża:

Mówią, że doję z niego pieniądze. Cóż, tak naprawdę cała ta akcja kosztuje nas cholernie dużo. Nie musieliśmy tego robić, ale robimy to co zawsze. Ronnie robił różne rzeczy dla swoich fanów, a my próbujemy to po nim kontynuować.

Hologram Dio występował już kilkakrotnie, w tym na festiwalu Wacken w 2016 roku. Towarzyszy mu zespół złożony z muzyków, którzy przez lata grali z Dio.

Hologram Dio również w Polsce

Za sprawą najnowocześniejszej technologii Ronnie James Dio pojawi się 9 grudnia na scenie warszawskiej Progresji jako hologram, towarzysząc swojemu zespołowi, w którego składzie znajdują się wspaniali muzycy: Simon Wright (Dio, AC/DC), Craig Goldy (Dio), Scott Warren (Dio), Bjorn Englan (Quiet Riot, Yngwie Malmsteen), a na wokalu gościnnie Tim „Ripper” Owens (Judas Priest, Iced Earth, Yngwie Malmsteen's Rising Force) i Oni Logan (Lynch Mob).

Wcześniej ogłoszono, że jako support pojawią się dwie polskie formacje: CETI oraz Scream Maker. Bilety na koncert można kupić w serwisie Ticketpro.pl

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także