Stone Temple Pilots: Posłuchaj nowego utworu „Meadow”

/ 15 listopada, 2017

Nowa piosenka nosi tytuł „Meadow” i jest pierwszym utworem, udostępnionym z nowym wokalistą Stone Temple Pilots, Jeffem Guttem.

Marilyn Manson: Chcieli mnie wyrzucić z odwyku

Jeff Gutt zadebiutował w składzie Stone Temple Pilots 14 listopada 2017 roku na koncercie w klubie Troubadour w Los Angeles, gdzie zespół wykonał 13 utworów, w tym nową piosenkę „Meadow”. Teraz możecie posłuchać jej także w wersji studyjnej.

Stone Temple Pilots – „Meadow”

Plotki, że na czele Stone Temple Pilots ma stanąć Jeff Gutt pojawiły się już w maju, kiedy to zespół odbywał z nim próby. Muzycy jednak nie chcieli ich potwierdzać, a wśród innych kandydatów był także filipiński wokalista John Borja.

W jednym z wywiadów Dean DeLeo w taki sposób opowiadał o przebiegu przesłuchań:

We trójkę osobiście przesłuchaliśmy 15 tysięcy zgłoszeń. Było to dla nas ogromne zadanie. Niektóre z osób były świetne. Chodziło o znalezienie kogoś, kto spełni wszystkie nasze wymagania. Po pierwsze, chodzi o to, żeby stanąć na wysokości zadania i zaśpiewać tak, że podziała to na nas, jako na muzyków. Po drugie, chodzi o tworzenie nowego materiału, to musi być ktoś, kto potrafi napisać tekst, wymyślić melodię, zaśpiewać i wie, jak obchodzić się w studiu z mikrofonem. To duże wymagania. Będziemy się starali wybrać jak najlepiej.

Jeff Gutt powiedział:

Czułem, że dostałem tę robotę, jeszcze zanim wszedłem do sali prób, bo jeśli tego nie czujesz, pewnie jej nie dostaniesz.

Trzeba być pewnym siebie. To znaczy, nie chojraczyć, ale znać swą wartość, wiedzieć, co się robi. Odrobiłem lekcję. Przestudiowałem Scotta i wokalistów, którymi się inspirował. Poświęciłem na to dużo czasu.

Czuję się, jakbym dołączył do Led Zeppelin, bo dla mnie oni są jak Led Zeppelin.

Zespół Stone Temple Pilots zadebiutował w 1992 roku albumem „Core”. Na jego czele stał charyzmatyczny wokalista Scott Weiland. Po nagraniu kilku udanych płyt, na początku XXI wieku grupa zawiesiła działalność, a Scott Weiland stanął na czele supergrupy Velvet Revolver. Grupa reaktywowała się w 2008 roku i dwa lata później nagrała płytę zatytułowaną „Stone Temple Pilots”. Jest to jak dotąd ostatni studyjny album zespołu. Weiland ponownie rozstał się z grupą, na czele której na krótko stanął Chester Bennington z Linkin Park, z którym STP nagrali minialbum „High Rise” w 2013 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także