Dlaczego Metallica zagrała „Sen o Warszawie”? [TYLKO U NAS]

/ 3 października, 2019

Podczas niedawnego koncertu w Warszawie Robert Trujillo i Kirk Hammett wykonali piosenkę „Sen o WarszawieCzesława Niemena, czym podbili serca fanów. Wybór utworu okazał się strzałem w dziesiątkę. Kto im go podsunął?

Zobacz „Sen o Warszawie” w wykonaniu Metalliki [WIDEO]

Z październikowego numeru „Teraz Rocka” możecie dowiedzieć się, że pomysłodawcą był Tomek Włodarczyk, który od 2006 roku mieszka w San Francisco i zna się z Robertem Trujillo, od kiedy ten przyjechał do Polski z Ozzym Osbourne’em. To do niego w listopadzie ubiegłego roku zwrócił się Trujillo z zapytaniem, jaki utwór powinni wykonać.

Tak Tomek Włodarczyk mówi w „Teraz Rocku”:

Na początku myślałem o piosenkach opartych na charakterystycznej linii basu, żeby sobie mógł pograć. Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to „Nie płacz Ewka” Perfectu i „Kocham cię kochanie moje” Maanamu, ale jak sprawdziłem datę, zobaczyłem, że to jest Warszawa i wiedziałem, że może być tylko jedna piosenka – „Sen o Warszawie”. Wysłałem mu link i napisałem, żeby tego nie zapowiadał, chociaż normalnie to robią. Zapewniłem, że jak zaczną grać, to wszystkim buty spadną. Tak się chyba stało.

Faktycznie, reakcja publiczności zaskoczyła sam zespół, o czym świadczy wiadomość, jaką Tomek dostał od Roberta po koncercie:

Kirk i ja byliśmy zdumieni. Niesamowita sprawa, nie sądziłem, że można przebić Stad de France czy Moskwę, ale w Warszawie ludzie śpiewali najgłośniej piosenkę naszego duetu. Szaleństwo!

%%REKLAMA%%

Pełną fotorelację z koncertu Metalliki w Warszawie znajdziecie w październikowym „Teraz Rocku”, który jest już w sprzedaży.

rf | fot. Bartek Koziczyński

KOMENTARZE

Przeczytaj także