Joe Bonamassa ponownie w Polsce. Kolejny koncert w maju 2020 roku!

/ 2 października, 2019

Joe Bonamassa jest jednym z najbardziej znanych współcześnie muzyków blues-rockowych. Był dwukrotny nominowany do nagrody Grammy oraz umieścił na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu aż 20 płyt. Co równie ważne, uwielbia grać w naszym kraju!

Bonamassę gościliśmy całkiem niedawno – zagrał 22 maja w katowickim Spodku. Fani twórczości artysty nie muszą długo czekać na okazję, żeby znów móc go zobaczyć. Właśnie ogłosił szczegóły kolejnej trasy, która również obejmie nasz kraj. Joe Bonamassa zagra 14 maja 2020 roku na warszawskim COS Torwar

Kariera pochodzącego z Nowego Jorku wirtuoza gitary rozpoczęła się od otwierania koncertów B.B. Kinga, co miało miejsce gdy Bonamassa miał zaledwie 12 lat. Od tamtego czasu dzielił sceny z artystami takimi jak Eric Clapton, Stephen Still, Derek Trucks, Warren Haynes, Buddy Guy, czy Steve Winwood. Bonamassa pokonał drogę od pozycji dziecięcej sensacji do gwiazdy światowego formatu — i nadal ewoluuje.

%%REKLAMA%%

W swojej dyskografii ma ponad 30 albumów studyjnych i koncertowych, nagranych m.in. w duecie z wokalistką Beth Hart, czy w ramach super grupy Black Country Communion. Jest płodnym kompozytorem, który nie ustaje w poszerzaniu swoich eklektycznych horyzontów muzycznych.

mg | fot. Marty Moffatt

KOMENTARZE

Przeczytaj także