Dlaczego Vinnie Paul nie chciał reaktywacji Pantery?

/ 29 marca, 2024
fot. Henry Laurisch


Dlaczego Vinnie Paul blokował reaktywację Pantery? Mówi Chad Gray z Hellyeah.


Zespół Pantera powrócił w nowym składzie na scenę już ponad rok temu. Od tej pory dał blisko sto koncertów (zobacz naszą relację z koncertu w Polsce) i nadal koncertuje. W reaktywowanym składzie Pantery obok wokalisty Philipa Anselmo i basisty Rexa Browna, znaleźli się gitarzysta Zakk Wylde i perkusista Charlie Benante. Głównym celem istnienia reaktywowanej Pantery jest upamiętnienie nieżyjących braci Abbott oraz danie szansy młodszej publiczności zobaczenia zespołu na żywo.

Oryginalny skład Pantery zawiesił działalność w 2001 roku, a w 2004 roku tragicznie zmarł gitarzysta Dimebag Darrell. Jego brat, Vinnie Paul założył zespół Hellyeah, z którym grał do śmierci w 2018 roku.

Wokalista Hellyeah i Mudvayne, Chad Gray, w wywiadzie dla „The Jesea Lee Show” mówi, dlaczego Vinnie Paul nie chciał reaktywować Pantery:

Siedziałem przy Vinniem przy okazji miliona różnych wywiadów, w trakcie których powtarzał, że do reaktywacji nie dojdzie. Za każdym razem, gdy jakiś dziennikarz pytał go, czy dojdzie do reaktywacji, on odpowiadał: „Mój brat nie żyje”. Długa cisza. To wszystko, co miał do powiedzenia. Vinnie uważał, że z Panterą jest koniec, bo jego brat zmarł. Nie zależało mu na pieniądzach. Całym sercem był z Hellyeah.

W niedawnym wywiadzie Charlie Benante przyznał, że Pantera rozważa wydanie płyty koncertowej:

Tak, rozmawialiśmy o tym. Zobaczymy. Dużo nagrywamy, wszystko więc sprowadza się do tego, żeby poświęcić czas na przesłuchanie taśm i sprawdzenie, które koncerty były dobre, albo dobranie utworów z różnych koncertów i ułożenie z nich płyty koncertowej. Chętnie bym to zrobił.

Pantera ma na koncie dwa albumy studyjne: „Official Live: 101 Proof” z 1997 roku oraz retrospektywny „Far Beyond Bootleg: Live from Donington ’94” z 2014.

KOMENTARZE

Przeczytaj także