Rob Halford (Judas Priest) wspomina polskiego twórcę okładek płytowych: Wybitny artysta

/ 29 marca, 2024


To on stworzył ikoniczne okładki płytowe, między innymi dla Judas Priest. Jak go wspominał Rob Halford?


Zmarły w 2019 roku Rosław Szaybo był polskim plakacistą, fotografem oraz autorem okładek płytowych. W swoim dorobku miał około 2000 okładek płyt, między innymi dla Czesława Niemena, Krzysztofa Komedy, ale też The Clash i Judas Priest. To on odpowiedzialny był za oprawę graficzną albumu „British Steel” i charakterystyczne logo zespołu.

W 2020 roku w wywiadzie dla „Teraz Rocka” Łukasz Wewiór zapytał Roba Halforda jak wspomniał Rosława Szaybo. Halford powiedział:

To był wybitny artysta, bardzo ważny w środowisku grafików, nieoceniony w historii okładek płytowych. Przywołuje same dobre wspomnienia. Był bardzo kreatywny. Miał w dorobku wiele klasycznych projektów. Jestem bardzo dumny, że praca stworzona dla nas była jedną z jego najsłynniejszych i tak doskonale komponowała się z muzyką. Ta żyleta stała się jednym z symboli Judas Priest, nie mniej istotnym niż logo, które też przecież zaprojektował nam Rosław Szaybo.

Top 5 płyt Judas Priest [RANKING]

Judas Priest ponownie odwiedzą nasz kraj już 30 marca wraz z Saxon i Uriah Heep. Tym razem zagrają w krakowskiej Tauron Arenie.

Recenzje wszystkich albumów Judas Priest, a także kompletną historię zespołu, wywiady, zdjęcia i ciekawostki znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, dostępnym w sprzedaży.

JUDAS PRIEST WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także