Dolly Parton podzieliła się emocjonalnym utworem „If You Hadn’t Been There”, zadedykowanym jej zmarłemu mężowi, Carlowi Thomasowi Deanowi.
Artystka opublikowała na Instagramie okładkę singla, na której widać zdjęcie pary z młodości. W opisie posta napisała:
Zakochałam się w Carlu Deanie, gdy miałam 18 lat. Spędziliśmy razem 60 cennych i pełnych znaczenia lat. Jak wszystkie wielkie historie miłosne, nasza nigdy się nie skończy. Będzie żyła w moich wspomnieniach i piosenkach. On zawsze będzie gwiazdą mojej życiowej opowieści i jemu dedykuję ten utwór.
W tekście ballady Dolly dziękuje mężowi za wspólnie spędzone lata, śpiewając:
Dziękuję Bogu i tobie / Za twoją troskę / I za miłość, której miałam więcej, niż potrzebowałam
Posłuchaj wzruszającego utworu poniżej:
Carl Dean zmarł w poniedziałek, 3 marca, w Nashville w wieku 82 lat.
Dzień po śmierci męża Dolly podziękowała fanom za wsparcie:
Dziękuję za wiadomości, kartki i kwiaty, które przesłaliście, by uczcić pamięć mojego ukochanego męża Carla. Nie mogę odpowiedzieć każdemu osobiście, ale wiedzcie, że to wiele dla mnie znaczy. On jest teraz w ramionach Boga i jestem z tym pogodzona. Zawsze będę go kochać.
Parton i Dean zaczęli się spotykać w 1964 roku, a dwa lata później wzięli ślub. Przez ponad 60 lat ich związek był pełen miłości, choć Carl rzadko pojawiał się publicznie u boku swojej słynnej żony.