Don Airey o utworze Deep Purple, który okazał się zbyt trudny: Już go nie gramy

/ 3 lutego, 2024


Czasami zdarza się, że jakiś utwór okazuje się zbyt wymagający dla samych twórców i w rezultacie przestają go grać.


Zespół Deep Purple ma w swoim dorobku wiele skomplikowanych utworów. Większość z nich muzycy wykonują jednak na żywo bez większych problemów. Zdarzają się jednak takie, które z biegiem czasu przerastają ich możliwości.

Jednym z nich jest „Child In Time”, który dziś jest zbyt wymagający dla Iana Gillana. Ale inni muzycy też mają wyzwania, którym nie potrafią sprostać.

W jednym z wywiadów przeprowadzonych dla „Teraz Rocka” przez Łukasza Wewióra i Wiesława Weissa klawiszowiec Don Airey został zapytany, czy któryś utwór sprawia mu szczególną trudność. Odparł:

Deep Purple nie ma łatwych partii klawiszowych (śmiech). Granie każdego utworu wymaga wielu godzin ćwiczeń, ale niech będzie: niechętnie, ale przyznam, że największą trudność sprawia mi gimnastyka palców w utworze „Almost Human” z płyty „Abandon”. Już go nie gramy.

Almost Human” był chętnie grany przez Deep Purple w latach 90. i 00., ale ostatni raz grupa zagrała go w 2011 roku. Poniżej możecie obejrzeć wykonanie z Australii z 1999 roku jeszcze z Jonem Lordem na klawiszach.

Zobacz nasz ranking top 5 płyt Deep Purple

Wywiady z muzykami Deep Purple oraz historię powstawania wszystkich płyt zespołu znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, które jest w sprzedaży.

DEEP PURPLE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także