Dr Misio. Nowy album zespołu Arkadiusza Jakubika

/ 20 kwietnia, 2017

Nowy album zespołu Dr Misio zatytułowany „Zmartwychwstaniemy” ukaże się 12 maja. Jak możemy przeczytać w zapowiedziach płyty – fanów grupy Arkadiusza Jakubika czeka niemała niespodzianka związana z krążkiem.  

Szczegóły albumu Rogera Watersa

Zespół Dr Misio otworzył się na zupełnie nowe brzmienia, za co odpowiedzialny jest producent całości, Kuba Galiński. Nie zmienili się za to autorzy tekstów. Jakubik na albumie „Zmartwychwstaniemy” będzie śpiewał „smutne piosenki o miłości i śmierci”  do słów Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego

Na płycie „Zmartwychwstaniemy” znajdzie się 11 kompozycji, tak wygląda tracklista:

 1. Zmartwychwstaniemy
 2. Mordor
 3. Pismo
 4. Bądź moim Googlem
 5. Ochroniarz
 6. Nonsens
 7. Hejter
 8. Za dużo
 9. Klubokawiarnia Smutek
 10. Po nas
 11. Halina

Tak z kolei prezentuje się okładka

Okładka albumu Dr Misio

Zespół Dr Misio powstał w 2008 roku z inicjatywy aktora, Arkadiusza Jakubika. Grupa zadebiutowała albumem „Młodzi”, który ukazał się w marcu 2013 roku, za produkcję odpowiadał Olaf Deriglasoff. Muzycy określają swoją muzykę dość szerokim terminem: rock & roll. W ich twórczości miesza się zimna fala z garażowym brudem. Najważniejsza jest jednak warstwa tekstowa, za którą odpowiadają, wspomniani, Varga oraz Świetlicki – oscyluje ona wokół tematów ostatecznych, teksty dotyczą również współczesności. Drugi album Dr Misio, „Pogo”, który trafił na rynek w październiku następnego roku, potwierdził, że mamy do czynienia z bardzo ciekawym zjawiskiem na polskiej scenie rockowej. W skład zespołu wchodzą: Arek Jakubik (wokal), Paweł Derentowicz (gitara), Mario Matysek (gitara basowa), Radek Kupis (klawisze) i Janek Prościński (perkusja).

Dr Misio: „Mentolowe papierosy”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także