Dream Theater przyznaje, że nie wszystkim podobała się ostatnia płyta

/ 20 lutego, 2019

W wywiadzie dla radia „SiriusXM” John Petrucci przyznał, że płyta „The Astonishing” z 2016 roku Dream Theater nie została przyjęta z entuzjazmem przez fanów.

Jordan Rudess (Dream Theater) zapowiada solowy album

Gitarzysta powiedział:

Przyjęcie było bardzo mieszane, czego szczerze mówiąc się spodziewałem. Po pierwsze cały ten projekt zajął trzy lata. Koncerty trwały rok, a my zdecydowaliśmy się na odważny krok i graliśmy cały album od początku do końca. To ponad dwie godziny muzyki z orkiestrą i chórem. Wszystko było podporządkowane tej historii i nie mieliśmy wątpliwości, że niektórych to odrzuci. Tak się też stało. Ale niektórzy twierdzili, że to najlepsza rzecz, jaką zrobiliśmy. Inni tęsknili za dawnym Dream Theater. Rozumiem to. Dla mnie, jako dla osoby, która uwielbia komponować i pisać opowiadania, była to najbardziej satysfakcjonująca rzecz. Jedyne, co bym zmienił, to najpierw wydał książkę, żeby ludzie mogli zapoznać się z historią zanim pójdą na koncert.

Dream Theater już niedługo powrócą z nową płytą. Album „Distance Over Time” ukaże się 22 lutego 2019. Na płytę trafi 10 utworów, w tym jeden bonusowy. Grupa następnie wyruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę – 13 lipca 2019 roku zespół będzie gwiazdą festiwalu Prog In Park III w Warszawie. Klawiszowiec Jordan Rudess wyjawił, że nowy album bliższy będzie klasycznym dokonaniom Dream Theater.

%%REKLAMA%%

Więcej o Dream Theater i jego nowej płycie przeczytacie w marcowym numerze "Teraz Rocka", który trafi do sprzedaży 27 lutego.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także