Dream Theater rozpoczął nagrania pierwszej po powrocie Mike’a Portnoya płyty

/ 10 lutego, 2024


Prace nad nowym albumem Dream Theater oficjalnie ruszyły. Grupa znowu nagrywa z Portnoyem.


Zespół Dream Theater poinformował, że ruszyły nagrania szesnastego albumu studyjnego. Będzie to pierwszy album od czasu „Black Clouds & Silver Linings” z 2009 roku, w którym udział weźmie perkusista Mike Portnoy.

Grupa opublikowała zdjęcie ze studia z podpisem:

DT16 oficjalnie w drodze!

Pod koniec października 2023 zespół Dream Theater ogłosił, że perkusista Mike Portnoy po 13 latach przerwy powraca do jego składu.

W wywiadzie dla „Drumeo” Mike Portnoy przyznał, że po upływie 13 lat ma nieco inne spojrzenie na pewne sprawy i chciałby nieco zmienić relacje w zespole. Ale zależy mu na odzyskaniu kontroli nad pewną rzeczą. Mike mówi:

Gdy opuszczałem zespół miałem fioła na punkcie kontroli, ale przez te 13 lat zmienili swoją strukturę i to jak pracują. John chyba sam produkuje albumy, ciekawe więc, jak stary-nowy Dream Theater będzie funkcjonował. Sam przyznaję, że 13 lat temu byłem control freakiem, ale przez ten czas wyluzowałem. Nauczyłem się kompromisu, współpracy i odpuszczania. Grałem nawet z Twisted Sister i Avenged Sevenfold po prostu jako wynajęty perkusista, będziemy musieli odnaleźć nową dynamikę. Chciałbym w pewnych obszarach odzyskać kontrolę, na przykład tworzenie setlist zawsze było dla mnie ważne. Ale w innych chętnie oddam pole. Z przyjemnością oddam pisanie tekstów. Kiedyś pisałem sporo tekstów, ale nie mam problemu jeśli nie będę musiał tego robić.

Mike Portnoy opowiada, jak wyglądał jego powrót do Dream Theater

Mike Portnoy opuścił Dream Theater w 2010 roku i przez ten czas angażował się w wiele innych projektów, w tym w Adrenaline Mob czy The Winery Dogs. Nie wiadomo jeszcze, jak jego powrót do Dream Theater wpłynie na jego aktywność w tamtych projektach.

KOMENTARZE

Przeczytaj także