Skąd viralowość „Erotycznego Pif-Paf” Samogonów? Piotra Połacia zaskoczyło coś innego

/ 10 lutego, 2024


Jak to się stało, że utwór „Erotyczne Pif-Paf” zespołu Figo i Samogony nagle odniósł taki sukces? Piotr Połać dokonuje analizy sytuacji.


Utwór „Erotyczne Pif-Paf” zespołu Figo i Samogony został opublikowany w sieci w sierpniu 2022 roku, jednak początkowo nie odniósł wielkiego sukcesu. Dopiero w ostatnich miesiącach jego popularność wystrzeliła w górę. Dziś ma prawie 11 milionów odsłuchów na Spotify i ponad 5,5 miliona wyświetleń na YouTube. To więcej niż przeboje Braci Figo Fagot.

Czy taki sukces zaskoczył stojącego za projektem Piotra Połacia? W wywiadzie dla „Teraz RockaPołać przyznaje:

Na początku byłem zaskoczony, że ta piosenka nie chwyciła (śmiech). Nieskromnie przyznam, że ta melodia była dla mnie bardzo atrakcyjna. Nie sądziłem, że będzie takim hitem, ale sądziłem, że poradzi sobie lepiej niż poradziła sobie z początku. Co prawda doczłapała się do miliona wyświetleń, ale wyroki TikToka są niezbadane i ostatecznie wyszło lepiej niż bym chciał. Jestem zaskoczony przede wszystkim tym viralem, to temat dla osób badających social media. Teraz każdy majors kładzie nacisk na promocję w TikToku, bo on przynosi najlepsze rezultaty w propagowaniu numeru. Ale to się zrobiło samo. Nawet pytano mnie, ile za to zapłaciłem. Nic! Ani grosza! Po roku ktoś znalazł ten numer i ludzie zwariowali. Mieliśmy trochę szczęście, że trafiliśmy w odpowiedni czas. Mówi się, że czas bangerów sztosowych się kończy i wchodzimy w podróży nostalgicznej w erę 2000-2002, czyli Sophie Ellis-Bextor i te wszystkie house’owe kawałki. Płyta Samogonów z założenia ma być retro, ale to wyszło przypadkowo. Z perspektywy czasu Daft Punk wybrał najgłupszy moment, żeby zawiesić działalność (śmiech).

Piotr Połać ma różne muzyczne oblicza i wraz z punkrockowym zespołem Darmozjady (w składzie między innymi członkowie Kultu i Taxi Caveman) powróci już 23 lutego z albumem „Kryzys?!”. W dniu premiery płyty Darmozjady zagrają koncert promocyjny w warszawskim klubie Stodoła. Otwarcie drzwi o 18.00, a początek koncertu o 19.00.

Więcej o nowej płycie Darmozjadów przeczytacie już w marcowym numerze „Teraz Rocka„.

KOMENTARZE

Przeczytaj także