Duff McKagan jest przekonany, że Guns N' Roses nagra nową płytę

/ 3 października, 2018

Guns N’ Roses kończą trwającą od 2016 roku trasę koncertową „Not In This Lifetime”, która przyniosła im ponad 480 milionów dolarów zysku. Co dalej czeka zespół?

Czy Guns N’ Roses reaktywowali się dla pieniędzy? Slash odpowiada

Basista Duff McKagan w wywiadzie dla radia SiriusXM przyznał, że pracuje nad nową muzyką na „różnych frontach”. Basista jest przekonany, że przyjdzie też czas na nowy album Guns N’ Roses:

Zespół działa dobrze jak nigdy. Bawimy się razem też tak dobrze jak nigdy. Takie rzeczy się nie zdarzają często, ale nam się przydarzyły. To jedna z najlepszych rzeczy, jaka wydarzyła się w moim życiu i logicznym krokiem byłoby stworzenie nowej muzyki.

McKagan przyznał też, że jest w regularnym kontakcie z gitarzystą Izzym Stradlinem, który nie wziął udziału w koncertach reaktywowanego Guns N’ Roses.

Ostatni album Guns N’ Roses ukazał się w 2008 roku pod tytułem „Chinese Democracy”, jednak z klasycznego składu pozostał tylko wokalista Axl Rose. Ostatnim albumem Gunsów, w nagranie którego zaangażowani byli Slash i Duff była płyta z przeróbkami „The Spaghetti Incident?” z 1993 roku, a ostatnim albumem z autorskim materiałem wydany na dwóch oddzielnych płytach CD „Use Your Illusion” z 1991 roku.

Guns N’ Roses mają przed sobą już tylko kilka ostatnich koncertów tej trasy. Slash tymczasem rozpoczął już promocję solowego albumu „Living The Dream” i w ramach trasy odwiedzi 12 lutego 2019 roku łódzką Atlas Arenę.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także