Dweezil Zappa nie wystąpi z hologramem Franka Zappy

/ 25 września, 2017

Na przyszły rok planowana jest trasa koncertowa hologramu zmarłego w 1993 roku Franka Zappy. Jedną z gwiazd miał być syn muzyka, Dweezil Zappa.

The Rolling Stones śpiewają po włosku [WIDEO]

W informacji prasowej, jaką opublikował Ahmet Zappa, syn Franka, możemy przeczytać:

Cieszę się, że Frank Zappa w końcu wróci na trasę, grając najbardziej znane utwory, jak i rzadko wykonywane kompozycje. Nie możemy doczekać się przeniesienia na scenę jego twórczości. Towarzyszyć mu będą muzycy, z którymi uwielbiał grać, w tym Steve Vai, Ian Underwood, Adrian Belew, Arthur Barrow, Vinnie Colaiuta, Scott Thunes, Mike Keneally, Denny Walley, Warren Cuccurullo i Napoleon Murphy Brock, którzy zgodzili się być częścią tego wielkiego przedsięwzięcia. Kiedy z nimi rozmawiałem, cieszyli się z perspektywy ponownego grania u boku Franka.

Wśród innych zapowiedzianych gości były dzieci Franka Zappy: córka Moon Unit i syn Dweezil. Syn jednak zaprzeczył, jakoby miał wziąć udział w trasie. Na swoim Twitterze na stwierdzenie jednego z użytkowników „mam nadzieję, że nie będziesz brał udziału w tej farsie” odpowiedział „masz rację”. Natomiast na swoim profilu Facebook napisał:

Wszyscy pytają mnie, co myślę na temat trasy hologramu Franka Zappy. Niech za mój komentarz posłuży to.

I umieścił obrazek z koszulką z napisem NO FAKE FRANK.

Rodzina Zappy, która wraz z firmą EyeIlusion tworzy hologram artysty, argumentuje swoją decyzję następująco:

Frank był innowatorem, a jego sztuka przenikała do różnych mediów. Pozostawił po sobie wielki dorobek i chcemy celebrować jego muzykę za pomocą hologramu, dzięki któremu doświadczyć będzie jej mogło nowe pokolenie. Nosiliśmy się z tym pomysłem od lat, a po spotkaniu ekipy Eyellusion doszliśmy do wniosku, że są to odpowiedni ludzie.

Hologram Dio w Polsce

Firma Eyellusion odpowiedzialna jest także za stworzenie hologramu Ronniego Jamesa Dio, który wystąpi w Polsce 9 grudnia 2017 roku. Towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Simon Wright (Dio, AC/DC), Craig Goldy (Dio), Scott Warren (Dio), Bjorn Englan (Quiet Riot, Yngwie Malmsteen), a na wokalu gościnnie Tim „Ripper” Owens (Judas Priest, Iced Earth, Yngwie Malmsteen's Rising Force) i Oni Logan (Lynch Mob). Supportami będą CETI i Scream Maker.

Bilety na koncert w warszawskim klubie Progresja Music Zone można kupić w serwisie Ticketpro.pl.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także