Stone Temple Pilots: Nowy materiał już niebawem

/ 25 września, 2017

Działalność Stone Temple Pilots w ostatnich latach naznaczona była pechem i nieszczęściami. W 2013 roku grupa rozstała się z wokalistą Scottem Weilandem. Na krótki okres nawiązała współpracę z Chesterem Benningtonem z Linkin Park, ale i on po dwóch latach i nagraniu płyty EP rozstał się z braćmi DeLeo

Ministry wykonują nowy utwór podczas koncertu

Zarówno Bennington, jak i Weiland, już nie żyją, więc nie jest możliwa reaktywacja w żadnym z byłych składów. Nie oznacza to jednak, że zespół nie będzie kontynuował działalności. Na początku 2016 roku muzycy Stone Temple Pilots zaczęli szukać nowego frontmana, jednak cały czas są tajemniczy i wciąż nie zdradzili informacji, kto dołączy ostatecznie do składu. 

Podczas wywiadu, którego bracia Dean i Robert DeLeo udzielili Steve'owi Jonesowi znanemu z grupy Sex Pistols, powiedzieli, że już niebawem światło dzienne ujrzy nowy materiał:

Sprawy mają się dobrze. Nowa muzyka – dojdzie to do tego już niedługo. 

Nieoficjalnie mówi się, że nowym wokalistą Stone Temple Pilots zostanie Jeff Gutt, uczestnik popularnego talent-show „X-Factor”. Formacja prawdopodobnie rozpoczęła z nim współpracę w listopadzie ubiegłego roku – tak przynajmniej twierdzi NBC News. 

Nie wiadomo więc jeszcze, kiedy możemy spodziewać się nowego studyjnego krążka. Wiadomo natomiast, że najpierw na rynku pojawi się specjalna reedycja debiutanckiego albumu „Core”, która ukaże się w najbliższy piątek, 29 września, i będzie zawierać niepublikowane wcześniej oficjalnie nagrania demo. Jednym z takich utworów jest „Only Dying”, który pierwotnie miał trafić na ścieżkę dźwiękową do filmu „Kruk” z 1994 roku. Do tej pory kompozycja znana była tylko z wersji bootlegowych, kilka dni temu grupa Stone Temple Pilots udostępniła „Only Dying” na platformach streamingowych. Poniżej możecie się z tym utworem zapoznać.

Zespół Stone Temple Pilots zadebiutował w 1992 roku albumem „Core”. Po nagraniu kilku udanych płyt, na początku XXI wieku grupa zawiesiła działalność, a Scott Weiland stanął na czele supergrupy Velvet Revolver. Grupa reaktywowała się w 2008 roku i dwa lata później nagrała płytę zatytułowaną „Stone Temple Pilots”. Jest to jak dotąd ostatni studyjny album zespołu.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także