Dwóch mężczyzn uciekło z domu spokojnej starości na… metalowy festiwal!

/ 7 sierpnia, 2018

W ostatni weekend zgłoszono zaginięcie dwóch podopiecznych domu spokojnej starości znajdującego się w niemieckim mieście Dithmarschen. Na szczęście, szybko ich odnaleziono. Powodem ich „ucieczki” była… muzyka. A konkretnie dwudziesta dziewiąta edycja festiwalu Wacken Open Air, która odbyła się w dniach 2-4 sierpnia. 

Kiedy pielęgniarki pracujące w placówce zorientowały się, że nie ma ich na terenie budynku, natychmiast powiadomiły policję. Jak się okazało – poszukiwanie nie trwały zbyt długo. Dwóch mężczyzn znaleziono na metalowym festiwalu. Funkcjonariusze odwieźli fanów ciężkich brzmień z imprezy o trzeciej w nocy, choć nie było łatwo ich przekonać. 

Z pewnością lubili festiwal, na którym się znaleźli 

– możemy dowiedzieć się z wypowiedzi rzecznika policji z tamtejszej komendy, która znalazła się w materiale przygotowanym przez telewizję Norddeutscher Rundfunk. 

Wciąż nie wiadomo, jak mężczyźni dostali się na festiwal oraz skąd mieli pieniądze na bilety. Jednak jesteśmy pewni, że na pewno – przez te kilka godzin – dobrze bawili się podczas wspomnianej imprezy.

Na oficjalnym profilu festiwalu na Twitterze napisano:

Nie dyskryminujemy seniorów. Nigdy nie jesteś za stary na rocka.

Wacken Open Air to jeden z największych i najważniejszych metalowych festiwali na świecie. Podczas tegorocznej edycji wystąpiły na nim takie zespoły, jak m.in. Judas Priest, Ghost, Behemoth, Helloween, Nightwish, Sepultura czy Gojira. 

Warto na sam koniec wspomnieć, że organizatorzy ogłosili już pierwszych wykonawców, którzy w przyszłym roku uświetnią 30. edycję Wacken Open Air (odbędzie się ona w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku). Na kilku scenach zaprezentują się: Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf oraz Parkway Drive.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także