Pol'and'Rock 2018 w policyjnych statystykach [PODSUMOWANIE]

/ 7 sierpnia, 2018

Policja poinformowała, że przez ostatni tydzień w Kostrzynie nad Odrą porządku pilnowało ponad 1500 policjantów (900 z województwa lubuskiego oraz ponad 600 przyjezdnych z całej Polski). Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji, poinformował, że w szczytowym momencie na imprezie bawiło się 250 tysięcy osób.

Judas Priest, Gojira oraz inni zachwyceni Pol'and'Rock Festival

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że w czasie trwania festiwalu doszło do około 180 przestępstw i 850 wykroczeń. Szczegółowe dane zostaną przekazane jutro podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Policjantom, którzy brali udział w akcji podziękował insp. Krzysztof Sidorowicz, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim:

To była niezwykle trudna i wymagająca akcja. Dzięki waszej wytężonej pracy zrealizowaliśmy swoje zadanie. Uczestnicy festiwalu, a także mieszkańcy Kostrzyna, mogli czuć się bezpiecznie i byli bezpieczni. Za to wszystko bardzo dziękuję, jestem z was dumny

– powiedział Sidorowicz portalowi Onet.pl.

Rekordowy Kochanek

W ostatnią sobotę zakończył się Pol'and'Rock, największy niebiletowany festiwal w Europie. Na scenie zaprezentowały się dziesiątki zagranicznych i polskich wykonawców, a wśród nich znaleźli się między innymi: Judas PriestArch EnemyGoo Goo DollsIn FlamesGojiraSoulflyLao CheNocny Kochanek czy Hunter.

Wśród wymienionych znalazł się wykonawca, który pobił rekord frekwencji imprezy, a jest nim… Nocny Kochanek. Zespół, który jeszcze w ubiegłym roku o występ na Przystanku Woodstock musiał bić się w eliminacjach, stał się najjaśniejszą gwiazdą kostrzyńskiej imprezy.

Grupa pochwaliła się swoim osiągnięciem na Facebooku:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także