AC/DC nagrywa nowy album?

/ 7 sierpnia, 2018

Od wydania ostatniego krążka w grudniu tego roku minie dokładnie cztery lata. Wielu fanów AC/DC od dawna nurtuje pytanie: co dalej będzie z zespołem? Zwłaszcza po śmierci Malcolma Younga, przejściu na emeryturę Cliffa Williamsa i podziękowaniu za współpracę Brianowi Johnsonowi. Bardzo możliwe, że informacje – które krążą od jakiegoś czasu – mówiące o tym, że Angus Young tworzy nową muzykę z myślą o AC/DC, są prawdziwe. 

Australijska poczta wypuściła znaczki z AC/DC i… popełniła błędy!

Kanadyjski dziennikarz, Steve Newton, napisał na swoim blogu, że jego dobrze poinformowane źródło, widziało w Kanadzie, a dokładnie w Vancouver, gitarzystę Stevie’ego Younga (bratanek Angusa i Malcolma, który zastąpił w zespole tego drugiego) oraz perkusistę Phila Rudda mającego do niedawna problemy z prawem.

Jako, że w sieci nie pojawiły się żadne zdjęcia oraz szczegóły tych rozmów, wspomniana informacja są traktowane z dawką sceptycyzmu. Może jednak być coś na rzeczy. Przypomnijmy, że w tamtejszym Warehouse Studio, muzycy AC/DC nagrywali trzy ostatnie albumy – „Stiff Upper Lip” (2000), „Black Ice” (2008) oraz „Rock or Bust” (2014). 

Newton stwierdził:

Całkowicie wierzę mojemu informatorowi, który widział i rozmawiał z muzykami. Dlaczego, do jasnej cholery, miałby się ze mną kontaktować i kłamać?

Wersję dziennikarza potwierdził na swoim Twitterze wokalista kanadyjskiego zespołu Hexripper, Kyle Harcött, który napisał:

Właśnie widziałem Phila Rudda na własne oczy. Rudd i menadżer przeszli obok mnie do studia. Phill nie zwrócił na mnie uwagi, natomiast menadżer miał wyraz twarzy, jakby chciał mi powiedzieć spier*****. Misja została zakończona.

W marcu tego roku Angry Anderson, wokalista australijskiego zespołu Rose Tattoo, w jednym z wywiadów przyznał, że rozmawiał z Angusem Youngiem, który miał mu zdradzić, że tworzy muzykę z myślą o kolejnym albumie AC/DC, na którym głównym wokalistą będzie Axl Rose

Podobnej odpowiedzi na to pytanie udzielił biograf Murray Engleheart, który napisał na Facebooku:

Spekulujcie sobie co chcecie, ale ja to powiedziałem już wcześniej i powtórzę jeszcze raz teraz: AC/DC będzie kontynuowało karierę z Axlem na wokalu. Będzie płyta oraz trasa.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także