„Dywizjon 303” na pierwszym zwiastunie [WIDEO]

/ 28 czerwca, 2018

Książka oraz zapowiedziany właśnie film przedstawiają historię lotników wchodzących w skład dywizjonu 303 Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, biorącego udział w obronie wyspy podczas II wojny światowej. Piloci wchodzący w jego skład przeszli do historii za sprawą niezwykłych umiejętności pilotażu, skuteczności i zaciekłości w walce z hitlerowcami.

Znajomi spoilerują filmy? Facebook znalazł na to rozwiązanie

Film „Dywizjon 303” zadebiutuje w polskich kinach 31 sierpnia tego roku. W sieci pojawił się właśnie pierwszy pełny trailer polsko-brytyjskiej produkcji:

Reżyserią filmu zajęli się Wiesław Saniewski i Denis Delić, natomiast na ekranie zobaczymy między innymi Macieja Zakościelnego, Piotra Adamczyka, Antoniego Królikowskiego czy Krzysztofa Kwiatkowskiego.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili

– możemy przeczytać w opisie przygotowanym przez dystrybutora filmu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także